Sultangazi

Kerıkanlılardan İftar Sonrası Ödül Töreni

Kerrıklardan İftar Sonrası Ödül Töreni

Kerıkanlılardan İftar Sonrası Ödül Töreni

Sultangazi’de bulunan Kerıkanlılar  Derneği, İftar Programının ardından Turnuva’da dereceye giren takımlara ödüllerini takdim etti.

Malatya – Adıyaman kerıkanlılar  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dernek merkezinde düzenlediği iftar programının ardından 2016 futbol turnuvasında dereceye giren takımlara plaket ve madalyaları törenler verildi.

Kerrıklardan İftar Sonrası Ödül Töreni

Merkezi Sultançiftliği Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Malatya – Adıyaman Kerıkanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dernek merkezinde iftar programı düzenledi. Karrıklar aşiretinin mensuplarının katıldığı iftar programının ardından bu sene 2.’sini gerçekleştirdiği futbol turnuvasının ödül töreni gerçekleştirildi. 8 takımın katılımıyla Zara Ekinli Spor Tesislerinde gerçekleştirilen turnuvanın Birincisi Akdağspor, İkincisi Ünsalanspor, Üçüncüsü ise Bekrospor oldu. Takım kaptanlarına plaketleri takdim edilirken, Dereceye giren takımların futbolcularına madalyaları verildi.

Kerrıklardan İftar Sonrası Ödül Töreni

Programla ilgili Pusula İstanbul Gazetesi’ne konuşan Kerıkanlılar  Derneği Başkan Yardımcısı Habip Ceyhan, Turnuvada hedefin aşiret gençlerinin birbiri ile kaynaşarak derneğe kazandırılması olduğunu belirtti. Ceyhan, “Geçtiğimiz sene ilkini gerçekleştirdiğimiz turnuvamızda bazı acemilikler yaşadık bu seneki turnuvamızda daha tecrübeli bir şekilde çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Aşiretimizin İstanbul’da yaşayan gençleri arasındaki kopukluğu turnuvamız vasıtasıyla gideriyoruz. Birlik ve beraberlik sağlanırken, hoş bir rekabet yaşanıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da profesyonel bir şekilde turnuvamızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Kerrıklardan İftar Sonrası Ödül Töreni

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top