Sultangazi

Karagül,Neredesin Diyor

Karagül,Neredesin Diyor

 

 

Sultangazi gençliğin önde gelen isimlerinden biri olan Ahmet Hakan  Karagül İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenim hayatını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl yine Sultangazi Ramazan etkinlik alanında verdiği konserlerle izleyicilerin beğenisi kazanan Karagül, 2 yıldır tecrübeli bir ekiple beraber hazırladığı Neredesin albümünün çalışmalarını bitirdi. 20 Temmuz itibariyle tüm müzik marketlerde yerini alacak olan albümde Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce olarak seslendirdiği ilahi ve ezgiler yer almakta.

Ramazanın ikinci günü Sultangazi Ramazan etkinlik alanında verdiği konseri izlemek için gelen binlerce izleyicinin beğenisini kazanan Karagül, izleyicileri kendisine hayran bıraktı.

İlçede başarışlı etkinliklerin gerek hazırlanmasında gerekse sunuculuğunda göz dolduran Ahmet Hakan Karagül  konser sonrasında yaptığı açıklamada müzik hayatını anlatırken albümün hazırlık çalışmaları ve içeriği hakkında bilgi verdi. Karagül, “5 Yıl önce İlahi ve Ezgi seslendirmeye başladım, yaklaşık 2 yıldır süren ekip olarak hummalı çalışmalarımız sonucu albümümüzü çıkarttık. 400’ün üzerinde program sunumu yanında konserlerimizle Türkiye’nin farklı illerinde dinleyicilerle buluştuk. “Nerdesin” isimli Resulullah Efendimiz s.a.v ‘e ithafen seslendirdiğimiz duygusal ezgimiz ile albümümüzü çıkardık. Albümümüzde 4 dilde(Türkçe,Kürtçe,Arapçe ve İngilizce) eserler yer alıyor.Albümümüz 20 Temmuz itibariyle tüm müzik marketlerde yerini alacak.

Eserler arasında Ayasofya’nın Camii olarak ibadete açılması için seslendirdiğimiz “Kırılsın Zincirlerin Ey Ayasofya” isimli ezgimiz dinleyenler tarafından çok beğeniliyor ve bu eser bizim için de büyük manalar taşıyor. Bugünlerde İslam Coğrafyalarında yaşanan sıkıntılara ithafen seslendirdiğim “Şehadet” ezgisi de kanayan yaramızı dile getiriyor. Ayrıca Efendimiz s.a.v için okuduğum “Kainatın Padişahı” ve “Güllerin Nazendesié isimli ezgilerimiz de hayli duygulu ve özlem yüklü..

10 Temmuz Çarşamba gecesi Sultangazi Ramazan Etkinlikleri kapsamında yeni albümümüz ile çıktığımız ilk konserimizde bizi yalnız bırakmayan Adıyamanlı Hemşehrilerime, İş Adamlarımıza, Gençlik Kuruluşlarımıza ve davetime katılan tüm dinleyicilere göstermiş oldukları bu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum..

Amacımız  O’nun rızası doğrultusunda; Habibi’nin davasını kuşanıp, Hakk’ı en gür seda ile haykırmaktır.” Diyen Karagül’ün gerek sesiyle gerekse sahne performansıyla ileriki yıllarda ülkenin tanıyacağı bir ses olmaya aday. Ramazan ayında İstanbul’un bir çok ilçesinde sahne alacak olan Karagül, şehir dışı konserleri içinde çalışmalar yaptığı ve davetler aldığı gelen haberler arasında.

haber:sultangazi ajans

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top