İstanbul'daki Adıyamanlılar

Karadut Köyü Derneğinden Çocuklara  Kış Yardımı

Karadut Köyü Derneğinden Çocuklara  Kış Yardımı

Karadut Köyü ve Mezraları Derneği, kış ayı münasebetiyle  Karadut’ta okuyan öğrencilere mont ve bot yardımında bulundu. Kış şartlarının ağır geçtiği memleketlerinde ki çocukların yüzünü güldürmek istediklerini Başkanı Aziz Orhan hayırseverlere teşekkür etti.

Karadut Köyü ve Mezraları Derneği köyde bulunan çocukların yüzünü bir nebze güldürmek için İstanbul Karadut arasında yardım köprüsünü kurdu. Dernek bünyesinde başlatılan yardım kampanyasında zorlu kış şartlarında okula giden öğrencilere bot ve mont yardımında bulunuldu.

Toplanan yardımları Karadut’a ulaştırmak için dernek yönetimi gönüllü oldular. Hayırseverlerin katkısıyla toplanan bot ve montların çocukların yüzünü güldüreceğini ve sıcak gönülleri ısıtacağını söyleyen dernek başkanı Aziz Orhan, yardımda bulunan bütün hayırseverlere teşekkür etti. Dernek olarak bu tür yardımların hemen her yıl yapıldığını belirten Orhan, derneklerin asli görevlerinden birinin de toplumsal yardımlaşmayı teşvik etmek ve öncülük etmek olduğunu belirtti. Orhan , “Çocukların yüzünde göreceğimiz gülümseme dünyalara bedeldir “dedi.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top