Bağcılar

Kahtalılar Piknikte Coştu

Kahtalılar Federasyonun Sultangazi Kent ormanında düzenlediği Piknik şöleni çok renkli geçti.

Bu yıl 2. si düzenlenen 17 dernek üyesi bulunan Kahtalılar Federasyonu piknik şöleni yoğun katılım gösteren Kahtalılar gün boyu güzel vakit geçirdiler.

Sunumunu Radyocu Tayfun Ayaz’ın Yaptığı Programa Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyaman Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve Başkan Yardımcısı Halil Geyik , Kahta Ak Parti İlçe Başkanı Engin Akel, Kaynarca Hakimi Abdullah Günakın, Güneydoğu Dernekler Platformu Başkanı Abdulhakim Daş, Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz, Başakşehir Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Özcan , GADER Başkanı Ramazan Okay, Adıyaman İli İlçeleri Dernek Başkanı Şükrü Orak,Esenler Adıyamanlılar Derneği yönetimi, Gergerliler federasyonu Başkanı Av.Ali Acar, Gürgenliler Dernek Başkanı ve Sultangazi Belediye Meclis üyeleri Av.Hacı Orhan, İsmail Akkaya, Mahmut Yılmaz, Çoğder başkanı Nihat Saltaş, Drakso dernek başkanı Ahmet Alak ve binlerce Adıyamanlı katıldı .

 

Sanatçıların yoğun ilgi gösterdiği piknik şölenine İzollu Mehmet, Ramazan Garipses, Popstar Recep,İbrahim Harikases, Nevzat Mente ,Hicri Yılancı, Kahtalı Bilal, Mustafa Öztürk, Azer Aktaş, Ali Baran, Zelal, Kasım Mulhan, Üzeyir Arı, Bersomikli Murat katıldı.

Açılış Konuşmasını Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av.Ali Yücel Kahtalılar Federasyonu geçtiğimiz Ayda yapılan olağan Kongre ile birlikte 11 olan dernek sayımızı 17 ye çıkarak üstelik 11 köyü içine alan Teşikanlılar derneğinin de aramızda olması daha güçlü kıldı,birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek   bugünde gördüğüm bu tablodan daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum şu an alan dolu ve bu alanda yer kalmadığından farklı alanlarda piknik yapılıyor görülen ilgiden çok memnunuz katılan tüm Adıyaman ve kahtalılara teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu gece Miraç Kandili Soma’da hayatını kaybedenler için dualarınızı esirgemeyin .diyerek sözlerine devam etti .

Ardından Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu “bu tür organizasyonlara çok önemsediğini herkesin bütünleştiği kaynaştığı güzel programlar. Düzenleyenleri tebrik ediyorum” ded.

Son olarak Söz Alan Kahta Belediye Başkanı birlik ve beraberlik mesajları vererek “gelecek nesil’de bu geleneği devam ettirir inşallah” dedi.

Haber-Yorum: Piknik gayet çoşkulu, güzel ve düzen içinde gerçekleşti. Sunumundan, Sahne alan sanatçılarına kadar herkes düzen içinde çalıştı. Koçtepe(Hopak) derneğinin alanda gösterdiği üstün çalışma kendini gayet belli etti. Oses Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Yaşar’ın alana araçla gelerek katılımcılara çiğköfte ikram etmesi de dikkat çeken ayrıntılardan biriydi. Tekden Hastanesi yönetim Kurulşu Üyesi Yılmaz Çalış’ın Hemşerileri için alanda hazır bulundurduğu ambulans ve Baltat Dondurması’nın alanda dondurma bulundurması pikniği panayır alanına çevirdi. Kahtalılar Federasyonunun Protokole ve Gelen misafirlere yemek ikramında bulunması Piknik organizasyonunun profesyonelliğini ortaya koydu. Piknik alanında başkanların yaptığı siyasi konuşmalar ve Konuşmanın gereğinden fazla uzun olması katılımcılar tarafından tepki çekiyor. Gereği yok ki bunların artık, başkanların anlaması lazım uzatığınız zaman kimse sizi DİNLEMİYOR.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ !

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ !

Haber : Emin DOĞAN

Fotoğraf : Muhammed IŞIK

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top