İstanbul'daki Adıyamanlılar

Kahta-Fed Piknik Şöleni Coşkulu Geçti

Kahta-Fed Piknik Şöleni Coşkulu Geçti

Bu yıl 3.sü düzenelenen geleneksel  Kahtalılar piknik şöleni binlerce kahtalıyı buluşturdu . Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak onur konuğu oldu .

Sabah saatlerinde  kahvaltı ile başlayan piknik şöleni binlerin alanı doldurması ile başladı  öğle saatlerinde  türküler halaylar eşliğinde başladı.

DSC_5698

Programın Sunuculuğunu İbrahim Harikases’in yaptığı program Kahtalılar Federasyonu Başkanı  Av. Ali Yücel’in konuşması ile başladı.yücel teşekkür konuşmasının ardından faaliyetlerinden bahsetti ve  pikniğe gelmek için  ücret  isteyen sanatçılara gönderme yaptı. Ardından söz alan   Başakşehir Meclis Üyesi Ahmet Melik ,Gergerliler Federasyon Başkanı Ali  Acar bir Selamlama Konuşması yaptı .

DSC_5818

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman toprak  söz aldı ve “Susuz Kahta Yolsuz Gerger  sözü tarihe karışacak suyumuz geliyo yolumuzda “dedi . ve faaliyetlerinden bahsetti

Federasyon üyeleri

DSC_5736

piknik için Dana kesildi ve pilav üstü dağıtıldı  ayrıca çiğköfte ikaram edildi.

Narincelier çay ve su ikaram etti.

 

DSC_5767

 

Pusula İstanbul Gazetesi olarak Sponsor olduk ve plaket aldık  plaketi Başakşehir Belediye meclis üyesi Ahmet Melik elinden Genel yaın yönetmenimiz Emin Doğan  aldı .

DSC_5672

sanatçılar ikindi vaktine kadar coşturdu da  coşturdu  saatlerce halk gönlünce eğlendi  halay çekti

 

programa katılan sanatçılar

RAMAZAN GARIPSES, RAMAZAN KOÇ,MUSTAFA KORKMAZ,ALI BARAN ,NEVZAT MENTE, ,İBRAHIM OCAK,KEMAL DOĞAN,HICRI YILANCI,ÜZEYIR ARI, AYSEL DELIÇOBAN, ZELAL, DEVRIM KAYA,ORHAN DURMUŞ

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top