Eyüp

KAHTA-FED 1.Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Geçen Yıl Merkez olarak Sultangazi Bersomik derneği’nde kurulan Adıyaman İli Kahta ilçesi Federasyonu ilk olağan kongresini gerçekleştirdi Başkan Av.Ali Yücel  seçildi.

Geçen Yıl Merkez olarak Sultangazi Bersomik derneği’nde kurulan Adıyaman İli Kahta ilçesi Federasyonu ilk olağan kongresini gerçekleştirdi Başkan Av.Ali Yücel  seçildi.

Divan oluştu ,Divan Başkanlığına Mehmet Poyraz Getirildi ve yardımcıları olarak Hüseyin Genç ve M. Nuri Süt Getirildi oy birliği ile kabul edildi.

Saydgı duruşu ve istiklal Marşının ardından  Mevcut Başkan İrfan Çalış bütçeyi  açıkladı gelir gider tablosunu belirledi ve ardından yıllardır dernekçilik yaptığını ve yorulduğunu federasyon başkanlığına aday olmayacağını açıkladı .ve teşekkür konuşması ile sonuçlandırdı.

Divan başkanı federasyon başkanlığına aday olmak isteyen Yolçatı (Gigan)dernek Başkanı Behçet Elçik ve Esendere (kilisk)dernek Başkanı Av. Ali yücel Adaylıklarını kabul etti oylamaya geçildi oylama sonucu Av.Ali Yücel 18, Behçet Elçik 7 oy aldı. Oy çoğunluğu ile Kahtalılar Federasyonu Başkanlığına Av. Ali Yücel Seçildi.

Oylama Sırasında Ali Acar’a Oy Çıktı

Federasyon Seçiminin yerel seçimlerin hemen ardından olmasından kaynaklanacak herhalde oylama sırasında Sultangazi‘de CHP  Belediye Başkan Adayı Olan Adıyamanlı Av.Ali Acar’a oy çıktı.Tahminlere göre Av. Ali Yücel ile Av. Ali Acar’ın isim benzerliğinden dolayı böyle bir karışıklık oldu ve bu durum dernekte günün konusu oldu .

Av. Ali Yücel Daha sonra kendisine verilen görevi En iyi şekilde temsil edeceğine söz vererek bu görevi layık gördüğü için federasyon üyelerine teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Listeden Şu İsimlerden Oluşuyor ;

Av.Ali Yücel, Mehmet Kavak, Hamza Uçan, Behçet Elçik, Nevzat Karlı, Nurettin Karakuş, Abdullah Gülteki, Ali Başlı, Cemal Yılancı, Faik Kılıç

KAHTA-FED-SEÇİM040-IMG_0057

KAHTA-FED-SEÇİM005-_MG_0080

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top