İstanbul'daki Adıyamanlılar

KAFTA-FED 6. Futbol Turnuvası Başlıyor

Kahta Dernekler Federasyonu düzenlediği kahvaltılı programda yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel KAFTA-FED 6. Geleneksel Futbol Turnuvasının startını verdiği programda federasyonun çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Çakır Menemen’de düzenlenen toplantıya federasyona bağlı STK temsilcileri ve yerel basın mensupları katıldı.

Programın sunuculuğunu yapan radyo programcısı Tayfun Ayaz yaptı. Kendisinin de federasyona bağlı bir derneğin yöneticisi olduğunu belirten Ayaz, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği pekiştirerek, hemşehrilerinin tanışması ve kaynaşmasına vesile olduğunu belirtti.

Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, katılımcıları selamlayarak davetlerine icabet ettikleri için teşekkür etti. Yücel, ‘Geleneksel hale getirdiğimiz ve bir şenlik havasında gerçekleştirdiğimiz 6. Futbol Turnuvamız yarın başlamakta. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde oynanacak olan müsabakalarımıza bu yıl 16 takım katılmakta.

Federasyon olarak bu tür faaliyetlerimizin amacı birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirmek. İstanbul’da yaşayan gençlerimizin tanışması kaynaşması bu tür etkinliklerle mümkün oluyor. Aynı zamanda Kahta ile İstanbul arasın da kurduğumuz köprünün güçlenmesinde büyük katkısı var. Final maçlarımız bir şenlik havasında Kahta’da oynayarak ilçemizi de unutmuyoruz. Bu güne kadar ilçemizle ve İlimizle ilgili sıkıntıların çözüme ulaştırılması açısından faaliyetlerimiz oldu. Biz İstanbul’da Kahta’yı temsil ettiğimizin farkındayız ve bu farkındalıkla hareket ediyoruz‘ diyerek turnuvaya bütün Sultangazi ve Adıyamanlıları davet etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top