Bağcılar

İSTANBUL’UN EN BÜYÜK MEYDANI BAĞCILAR MEYDANI OLACAK

Bağcılar Belediye Başkanı ve AK Parti Bağcılar Belediye Başkan Adayı Lokman Çağırıcı,  2023 vizyonuna yakışan projelerini slayt ve animasyon eşliğinde anlattı. Çağırıcı, “Projesini hazırladığımız Bağcılar Meydanı sahip olduğu 55 bin metrekarelik alanla İstanbul’un en büyük Meydanı olacak. Yine Medya Park, 1500 kişilik Amfitiyatro, Bilim Müzesi, 200 dönümlük Botanik Park ve 10 tane kapalı yüzme havuzu da önemli projelerimiz arasında yer alıyor.” dedi.

 

 

Istanbul Petek Hotel’deki basın toplantısına, ‘Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için  anlayışıyla çalışıyoruz’ diyerek başlayan Çağırıcı, 1992 yılında ilçe statüsü kazanan Bağcılar’da hizmete, Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’ın bıraktığı yerden devam ettiğini söyledi.

 

Bir vakitler 278 ahır, mandıra ve kereste fabrikalarının bulunduğu ilçenin son yıllarda cazibe merkezi haline geldiğini kaydeden Çağırıcı,  artık yurt içinden ve yurt dışından birçok tanınmış firmanın yatırım yapmak için geldiğini belirtti.

Altı yılda yedi uluslararası sempozyum düzenlediklerini anlatan Çağırıcı, kısa süre önce “Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi’ni hizmete açtıklarını anlattı. Üzüm, kayısı, kestane ve fındık bahçelerinden oluşan Nostalji Bahçeleri’nin de büyük ilgi gördüğünü belirten Çağırıcı, “Sanal Gerçeklik Modülü olan 8D sinema salonu ile Planetaryumu da hizmete sunduklarını anlattı. Teknolojiyi hizmet sektöründe en hızlı ve verimli kullanabilmek için “e-belediye” sistemini kurduklarını da anlatan Çağırıcı, “Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi (EBYS) ve Sanal Operatör ile akıllı belediyecilik uygulamalarında teknolojinin bütün imkanlarını en etkin şekilde kullanıyoruz. ‘e-belediye’ sistemi sayesinde hem zamandan hem de kağıttan tasarruf ediyoruz.” dedi.

 

 

ENGELLİLER SARAYI TÜRKİYE’DE BİR İLK

 

5000 engellinin yararlandığı Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda 30 branşta kurs verdiklerini kaydeden Çağırıcı, “kekeme” sorununu da tedaviyle çözdüklerini söyledi. Çağırıcı ayrıca Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde de İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa meslek edindirme kursları düzenlediklerini anlattı. Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde 200 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Çağırıcı, 30 bine yakın çocuğa da 13 tane Bilgi Evi’nde hizmet verildiğini kaydetti. Çağırıcı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 64 noktada Wi-Fi ile güvenli ücretsiz internet hizmeti sunduklarının altını çizdi.

 

BAĞCILAR ARTIK METROSU VE TRAMVAYIYLA ANILIYOR

Avrupa otobanı ve havaalanı aksı üzerindeki Bağcılar’da, kentsel dönüşüm ile otopark meselesini çözeceklerini kaydeden Çağırıcı, 30 Mart Yerel Seçimleri’ne kısa bir süre kalmasına rağmen Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hız kesmeden devam ettiğini anlattı. Çağırıcı, “Bağcılar’da Projeye destek yüzde 85’e çıktı. İlçemizde 70-80 bin lira olan daireler yenilenince 350 bin lira ediyor.” diye konuştu. 4 Metro ve 1 tramvay hattıyla yakın gelecekte trafik meselesini çözmüş olacaklarını da anlatan Çağırıcı, başta ulaşım hizmetleri olmak üzere

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top