İstanbul

İstanbul’un Bazı bölgelerinde Polise Saldırı | Terör mü Hortladı?

İstanbul’un Bazı bölgelerinde Polise Saldırı | Terör mü Hortladı?

İstanbul’da polise silahlı saldırı düzenlendi. İlk gelen bilgilere göre Gazi mahallesi yakınlarında terör örgütü üyeleri silahlı saldırıda bulundu. Polis araçlarının hedef alındığı bildirildi. Sarıyer’de de Küçük Armutlu polis karakolu hedef alınarak saldırı yapıldı ve iki polisin yaralandığı bildirildi. İşte İstanbul’daki saldırıdan detaylar.

İstanbul’da Polise silahlı saldırı yapıldı. İstanbul’un bazı bölgelerinde terör örgütü üyeleri polise saldırdı. İlk gelen bilgilere göre Gazi Mahallesi yakınlarında polise ateş açıldı. Polis araçlarının direk hedef alındığı bildirildi. Öte ayndan Sarıyer’deki Küçük Armutlu polis karakoluna saldırı yapıldı. İki polisin yaralandığı bildirildi. İstanbul’da polise yapılan saldırıların detayları geldiği anda sayfamızda olacak.

Bugün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan bombalı saldırının ardından Türkiye genelinde bir çok ilde protesto yapılıyor. Emniyet ekipleri ise herhangi aksi bir durumun yaşanmaması için güvenlik önlemlerini artırmış durumda.

İstanbul Emniyeti’nden flaş karar!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Suruç’ta 31 kişinin öldüğü 103 kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısı sonrasında izinleri iptal etti.12 saat çalışıp 24 saat dinlenen İstanbul polisi 12 / 12 sisteminde çalışacak. 24 saatlik izin süresi 12 saate düşürüldü.

Söz konusu düzenleme İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Şahin imzalı yazıyla tüm birimlere yönlendirildi.

Yeni çalışma düzeninin bildirildiği yazıda “İlimizde gerçekleşmesi muhtemel toplumsal olaylarda vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sağlamak ve il genelinde alınacak olan emniyet tedbirlerinde aksaklıkların yaşanmaması amacıyla tüm birimlerin, 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar 12/12 çalışma sistemine göre görev yapması hususu; Valilik makamının onayı ile uygun görülmüştür” denildi.

kaynak: yenisafak.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top