İstanbul'daki Adıyamanlılar

Yücel, Postin için her makamın kapısını çalacağız.

Yücel, Postin için her makamın kapısını çalacağız.

Adıyaman Kahta Federasyonuna bağlı Postin Köyü Derneği’nde toplanan federasyon üyeleri köy ile ilgili sıkıntıları gündeme getirdiler. Köyden taşımalı sistemle taşınan 130 öğrenci için okul yapılması gerektiğini ifade eden Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel bu konuda her makamın kapısını çalacaklarını belirtti.

Postin Köyü Derneği’nde toplanan Kahtalılar Federasyonu, federasyon üyesi köy ile ilgili sıkıntıların çözümü için istişarelerde bulunuldu.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, geçtiğimiz aylarda derneğimizin kurucu başkanı Zeki Aslan ve Dernek Başkanımız Sıtkı Gültekin Kahta’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak özellikle köy okulumuzun yapılması konusunu gündeme getirmişlerdir. Köyümüz 80 haneli bir köy. 67 İlkokul, 60 kadarda ortaokul öğrencimiz var.  Köyümüzde bulunan tek haneli okulumuz hasar gördüğü için kapatılmış durumda.  Öğrencilerimiz taşımalı sistemle okumaktalar. Ama ne yazık ki 13 kişilik araçlarda 40-50 öürencimiz seyahat etmektedir. Bu çağ dışı uygulamaya ne yazık ki yetkililer sessiz kalmaktalar. 2 Adet araçla 130 öğrencimiz taşınmakta. Valimizle yapılan görüşmeden olumlu bir sonuç alınmamış yeterli kaynak olmadığı ifade edilmiştir. Bu duyarsızlığı kınıyor ve sonuç alınana kadar gerekirse en üst makamlara kadar başvuracağımızı beyan ederiz’ dedi.

Postin Köyü Başkanı Sıtkı Gültekin, bu taşıma sıkıntısı nedeni ile velilerimiz kız öğrencilerimizi okula göndermemekte ve sıkıntı çözülmediği taktir de de diğer öğrencileri de göndermiyeceklerini söylediler.  Ne yazık ki valiliğimize yaptığımız müracattan olumlu sonuç alamadık. Biz devlet vatandaş işbirliği ile bu sıkıntıyı çözmek içn varız’ diyerek köyün içme suyu ve alt yapı sorunununda bulunduğunu söyledi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek