İstanbul'daki Adıyamanlılar

Teşikanlılar İftarda Bir Araya Geldi

Teşikanlılar İftarda Bir Araya Geldi

Teşikan ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği 4. Geleneksel İftar Programını Adıyamanlılar Vakfı’nda gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği iftar programına katılan Adıyamanlı STK temsilcileri ve Teşikanlılar salonu doldurdular.

Adıyamanlılar Vakfı’nda gerçekleştirilen Teşikan ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği 4. Geleneksel İftar Program Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar Adıyamanlı STK Başkan ve üyeleri, Adıyamanlı sanatçılar, davetliler ve  Teşikanlılar katıldı.

Misafirlerini kapıda karşılayan dernek yöneticileri, iftar programının hazırlıklarıyla da yakından ilgilendiler.

İftar öncesinde bir selamlama konuşması yapan Teşikan ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Aziz Kelepçe, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Ramazan ayının bereketinin birlik ve beraberlik içinde yapılan organizasyonlarla arttığını ifade eden Kelepçe, Davetimize icabet ederek soframızı bereketlendirip, onurlandırdığınız için bütün dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu sofralar sizin katılımlarınızla anlam kazanıyor, güzelleşiyor. Bu organizasyonlarda beraber olduğumuz gibi yaptığımız hayırlarda da birlik ve beraberlik içerisinde oluyor ve Ramazanın feyzinden yararlanmaya çalışıyoruz. Allah yaptığımız ve yapacağımız hayırları, tutuğumuz oruçlarımız ve ibadetlerimizi kabul etsin” diyerek yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramının bütün İslam alemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz etti.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan konuşmacılar, bu güzel ortamda birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından oruçlar açıldı. Katılımcılar hemşehrileriyle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek