İstanbul'daki Adıyamanlılar

Taşkale Köyü Derneği Yeni Denek Binası İçin Çalışmalarını Hızlandırdı

Adıyaman İli Sincik İlçesi Taşkale Köyü Derneği yönetim kurulu Abuzer Karahan başkanlığında bir araya geldi.  Geçtiğimiz aylarda kongrede güven tazeleyen Abuzer Karahan ve  ekibi yapılacak çalışmalar konusunda istişarede bulundular.

Geçtiğimiz aylarda yapılan kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Abuzer Karahan ve ekibi kongre sonrasında yapılan ilk toplantıda yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Bahçelievler’de bulunan dernek merkezinde bir araya gelen Taşkale Köyü Derneği yönetimi  kurulu önemli kararlar almak için hemşehrileriyle yapılan görüşmeleri ele aldılar.

Toplantıda bir konuşma yapan başkan Abuzer Karahan,  “2000 yılında başta kurucu başkanımız Kemal Altınkılıç olmak üzere  büyüklerimizin  girişimiyle derneğimiz kuruldu.   İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin nüfusunun her geçen gün artması sebebiyle  dernek merkezimiz  toplantılarımıza ve etkinliklerimize yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle derneğimize yeni  bir yer kazandırmak için çalışma ve  analizlere başladık. Bu kapsamda köylülerimizi ziyaret ederek fikirlerini alıyor ve yapacakları yardımlar ile yol haritamızı belirlemeye çalışıyoruz.

Hemşehrilerimizle dernek merkezimizin hangi ilçede, kaç metre kare olması ve yapabilecekleri yardımlar konusunda görüşmeler yapıyoruz. 

Bütün bu ziyaretlerimiz gerçekleştirdikten sonra  ortak akılla karar alacak ve bu konuda çalışmalarımızı sonuçlandıracağız” diyerek ziyaretlerde yapılan görüşmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

İkramlar eşliğinde yapılan istişareler sonucunda görevlendirme yapılarak, ziyaretlerin sonucuna göre yapılacak çalışmalar için bir sonraki toplantıda karar alınacak noktaya gelmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek