Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

20 Haziran 2017 Salı, 21:08
taraksu iftar 39 600x320 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Adıyaman İli Gerger İlçesi Taraksu (Drakso) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel hale gelen iftar programını dernek merkezinde düzenledi.

taraksu iftar 67 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Taraksu Köyü derneği geleneğini sürdürerek bu yıl da Ramazan ayında bir iftar programı düzenledi. Dernek merkezinde düzenlenen iftar programına, Taraksu köylüleri katılırken Adıyamanlı STK temsilcileri de bu organizasyona katılarak hemşehrileri ile birlik içerisinde olduklarını gösterdiler.

taraksu iftar 20 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Programa Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, GERSOF-DER Başkanı Mahmut Özdemir, Adıyamanlı STK temsilcileri, Adıyamanlı sanatçılar, Taraksu Köylüleri ve davetliler katıldı.

taraksu iftar 55 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Misafirlerini kapıda karşılayan başkan yardımcıları Bahri Yılmaz ve Hüseyin Aslan katılımcılarla bire bir ilgilendiler.

taraksu iftar 22 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Programda bir selamlama konuşması yapan Taraksu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Alak, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Ramazan ayının, birlik, beraberlik, bereket ve paylaşma ayı olduğunu hatırlatan Alak, katılarak soframızın bereketini artıran bütün katılımcılara teşekkür etti. Tüm İslam aleminin yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Ahmet Alak, derneğin faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

taraksu iftar 26 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından birlikte iftar yapmanın güzelliğini yaşayan katılımcılar, iftar sonrasında ikramlar eşliğinde sohbet ederek hasret giderdiler.

taraksu iftar 33 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 32 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 28 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 17 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 14 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 6 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 37 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 48 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştutaraksu iftar 62 - Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir