İstanbul'daki Adıyamanlılar

Kocahisarlılar Merhum Rabi İçin Bir Araya Geldiler

Eskikahta Kocahisar Köyü Derneği dernek merkezinde düzenlediği kahvaltılı programda hemşehrileriyle bir araya geldi. Kahta’nın sevilen ismi zihinsel engelli merhum Rabi için Mevlid-i Şerifinde okunduğu programda katılımcılar hatıralarını dile getirerek dualar ederek Allah’tan rahmet dilediler.

Eskikahta Kocahisar Köyü Derneği Sultangazi Gazi Mahallesi’nde bulunan dernek merkezinde kahvaltılı bir program düzenledi.  Programa başkan Mustafa Yıldırım ve ekibi hemşehrileri ile davetlileriyle  bir araya geldiler.

Programda geçtiğimiz günlerde ahirete intikal eden Kahta’nın sevilen ismi zihinsel engelli Rabi için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okundu. Yapılan dualarla Allah’tan merhum Rabi için rahmet dileyen katılımcılar, Rabi ile ilgili anılarını paylaşarak hayırla yad ettiler.

Eskikahta Kocahisar Köyü Derneği Başkanı Mustafa Yıldırım programda yaptığı konuşmada misafirleri ve katılımcıları selamlayarak bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Merhum Rabi için Allah’tan rahmet dileyen Yıldırım, yaşadığı anılarını dile getirdi.

AKYAD Başkanı Osman Fırat yaptığı konuşmada zihinsel engellilerin cennetle müjdelendiğini ifade ederek, merhum Rabi ile birlikte çekilmiş bir videoyu katılımcılara izletti. Bazı insanların kaybının tanıdıkları için farklı bir anlam ifade ettiğini söyleyen Fırat, yaşarken bu insanlara sahip çıkmanın hem insani hem de İslami önemini anlattı.

Program ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek