İstanbul'daki Adıyamanlılar

Karaköseliler İftarda Buluştu

Karaköseliler İftarda Buluştu

Adıyaman İli Sincik İlçesi Karaköse Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği iftar programında Karaköselier bir araya geldi.

 

Adıyaman İli Sincik İlçesi Karaköse Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin, Esenler Adıyamanlılar Derneği’nde düzenlediği iftar programında bir araya gelen  Karaköseliler beraber iftar yapmanın mutluluğunu yaşarken, uzun süre sohbet ederek hasret giderdiler.

Hava muhalefeti nedeniyle davetlilerin iftar programına katılmakta güçlük çektikleri programa  ESADER Yusuf Çiçek, Tüm Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Sincik Yarpuzlu Dernek Başkanı Şükrü Akyüz ve STK temsilcileri ile Karaköse Köylüleri katıldılar.

Misafirlerini kapıda karşılayan Adıyaman İli Sincik İlçesi Karaköse Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Turmuş, misafirlerinin yoğun yağan yağmur nedeniyle trafikte kaldığını ve iftara yetişemediğini belirtti.

Programda bir selamlama konuşması yapan Başkan Mehmet Turmuş katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Ramazan ayının güzelliklerine vurgu yapan Turmuş, Katılımlarıyla soframızı onurlandıran ve arayarak hava muhalefeti nedeniyle yetişemeyeceklerini belirten dostlarımıza canı gönülden teşekkür” etti.

Programa katılan dernek başkanlarının selamlama konuşmasının ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla oruçlar açıldı. Katılımcılar birlikte aynı sofrayı paylaşmanın  hazzını yaşadılar.

Program iftar sonrasında ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle son buldu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek