İstanbul'daki Adıyamanlılar

KAHTA-FED Futbol Turnuvasının Startını Verdi

KAHTA-FED Futbol Turnuvasının Startını Verdi

Kahta Dernekler Federasyonu (KAHTA-FED),  bu ayki olağan toplantısını federasyon üyesi Koçtepe (Hopak)Köyü derneğinde gerçekleştirdi. Federasyon olarak gerçekleştirilen Adıyaman Tanıtım Günlerinin de değerlendirildiği toplantıda,  Adıyamanlı STK’lara birlik beraberlik çağrısı yapılarak, etkinliğe katılmayan STK’lara sitemler iletildi.

KAHTA-FED Bu ayki olağan toplantısını Koçtepe Köyü Derneği’nde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Adıyaman Tanıtım Günlerinin değerlendirildiği toplantıda, etkinliğe katılmayan Adıyamanlı STK’lara birlik beraberlik çağrısı yapılarak yapılan eleştiriler değerlendirildi.

Toplantıda bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel, düzenlenen etkinliğin başarılı geçtiğini fakat bazı Adıyamanlı STK’ların bu etkinliği KAHTA-FED’in tek başına yapmasını eleştirdiğini belirterek, “Biz federasyon olarak yapamadığımız piknik etkinliği yerine Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği yöresel günler etkinliğinde yer alarak daha anlamlı bir program yapmayı arzuladık ve harekete geçtik.

Aslında biz bu etkinliği düşünürken belediyemizin bu faaliyetinden habersizdik ve Sultangazi’de Adıyaman Tanıtım Günleri yapma kararımızı belediye başkanımıza ilettiğimizde, böyle bir etkinlik düzenleyeceklerini ve bizlerinde Adıyaman adına katılmamızı talep ettiler. Tevafuk oldu ve güzel bir etkinliğe imza attık. Fakat bazı hemşehri STK’larımız bu etkinliği bizim tek başımıza yapmamızdan rahatsız olduklarının kulağımıza gelmesi bizleri üzdü.

Yapılan etkinlikte bir eksiklik olmadığı kanısındayım. Biz bu etkinlikten yüzümüzün akıyla çıkabilecek güçteyiz ve çıktık da. Hemşehrilerimiz bu etkinliğe katılarak bizlerin değil Adıyaman’ın sesini daha güçlü duyuracaklarına etkinliğe katılmamaları bizleri üzmüştür.

Biz davet edildiğimiz her yerde var olmak için gayret göstermemizin sebebi, hemşehrilerimize destek olmak ve yapılan etkinlikleri daha da anlamlı kılmaktır” diyerek yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Geleneksel KAHTA-FED Futbol Turnuvası İçin Hazırlıklar Başladı.

Gelecek yıl yapılacak olan geleneksel futbol turnuvasının startını veren başkan Yücel, etkinlik için yapılacak yenilikler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek