İstanbul'daki Adıyamanlılar

HDP’li Aday Mahmut Özdemir ‘e GERSOY-DER’den Destek

HDP’li Aday Mahmut Özdemir ‘e GERSOY-DER’den Destek

Halkların Demokratik Partisi HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Özdemir Başkanlığını yürüttüğü Adaıyaman İli Gerger İlçesi Sosyal Yardımlaşma Derneği (GERSOY-DER) üyeleri yöneticileri ve Başkana destek amacı ile program düzenledi .

DSC_0732
Merkezi Bağcılar Güneşli’de bulunan Adaıyaman İli Gerger İlçesi Sosyal Yardımlaşma Derneği (GERSOY-DER)Başkanı Mahmut Özdemir 1.Kasım Genel seçimlerinde HDP’den Adıyaman Milletvekili Adayı gösterilmişti .
Çalışmalarını Adıyaman’da yürüten Özdemir dün akşam kendisine destek amaçlı Gersoy-Der’de düzenlenen programa katıldı.
Programa Gergerli HDP İstanbul Milletvekili Adayları Saime Oğuzhan,Mustafa Kızılkaya yanı sıra Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz , Kahta Dernekleri Temsilcileri,Gergerliler Federasyonu Başkan yardımcısı Nihat Saltaş,HDP’li ilçe başkanları Gersoy-Der Kurucu üyeleri yönetimi ve üyeleri Katıldı.

DSC_0750
Programın Sunuculuğunu Gersoy-Der Eski Başkanlarından Hacı Kabak Açılış konuşmasını yapmak üzere Adıyaman Milletvekili Adayı Mahmut Özdemir’ikürsüye davet etti.
1 Kasım seçimlerinin ülkemize Barışı kardeşliği huzuru getirmesini diliyorum diyerek başlayan Özdemir ” Seçim sürecinde sizden gelen tavsiyeler doğrultusunda İstanbul 3. bölgeden aday olmuştum fakat partim beni Adıyaman’da aday olmamı uygun gördü bizde genel başkanımıza teşekkür ederek Türkiyenin heryerinde göreve hazır olduğumuzu belirttik . Bu sebebple çalışmalarımıza bir haftadır Adıyamanda devam ediyoruz .
7 haziran seçimlerinde Gergede yeterli desteği sağlamıştınız 1 kasımda da Adıyamanda gerekli desteği sağlayacığınıza inanıyorum sizden istediğimiz Adıyamandaki dostlarınıza akrabalarınıza partimize destek olmaları için konuşmanızı çalışmalarımıza katılmalarını istemeniz bize ve partimize mücadelemize çok değer katacaktır .
1 kasım ,7 haziran seçimlerinden daha önem arz ediyor nedeni şu anda halklar üzerinde terör estiriliyor korku imparatorluğu ,korku sultanlığı geliştirilmek isteniyor .Son bir haftaya bakıldığında tüm bölge ateş altında insanlarımız katlediliyor zulüm uygulanılıyor ,insanlarımızın bedenleri teşhir ediliyor zırhlı araçların arkasında takılıp sürüklüyorlar. işte biz 1 kasım’da bu zulüme dur diyebiliriz.
Biz bu seçimlerde öncekine göre bir adım daha öndeyiz inadına barış inadına özgürlük ,inadına iktidira taşınacağız. Partimiz Gergerlilelere önem veriyor Gergerli bir Aday olarak bizi belirlediler. gelecekte siyasette bizim adaylaşmamız gençlerimizin önünüde açmış olacak . artık yıllardır görüyoruz ki çatıışma ile bir yere varılmayacağını eğer Bir kasım seçimlerinde ne kadar güçlü çıkarsak çözüm o kadar etkili olacak , kan duracak ülkeye barış ve huzur gelecek .Seçimlerin hepimize hayrılı olmasını diliyor katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum “dedi

DSC_0768
Ardından söz alan HDP istanbul Milletvekili adayı aynı zamanda Adıyamanlılar derneği Başkanvekili Gersoy-Der yönetim kurulu üyesi Saime Oğuzhan şunları söyledi ” Bu ülkede barışın teminatı olacak yegane parti Halkların Demokratik Partisiidir .Seçim startını verdik bu süreçte yalnızca barış diyoruz demokrasi diyoruz özellikle derneklerimizin ve Doğu ve güneydoğu derneklerinin bundan sonra her yapacağı çalışma birlik ve beraberliğin sağlanması başka derneklerede dokunabilmeyi sağlamaktır . onlara yaşanan olayları doğru bir şekilde anlatmaktır .Bizim için istanbul çok önemli ikibuçuk üç milyon insanımız var ama ancak bu insanlarımızın ancak yüzde otuzunun oyunu alabilmişiz eğer HDP olarak bir kasım seçimlerinde oylarımızı ikiye katlayabilirsek barışın teminatı olacak vede hemşehriniz olarak bende meclise girmiş olacam. sizin desteğiniz ile Adıyaman’da Mahmut Başkan İstanbul’da biz farkımızı göstereceğiz meclisede gireceğiz inşallah “dedi

DSC_0788
Son olarak söz alan Gergerli HDP istanbul Milletvekili Adayı Mustafa Kızılkaya “Bir oy barışa doğru ilerleyen bir adımdır 7 hazirandan bu yana psikolojik bir baskı var ya bu baskının üzerine yürüyeceğiz yada hayatımız boyunca böyle yaşayacağız .tercih bizim ” dedi

DSC_0835
Daha sonrasında Kahta derneğinden Ahmet Kıymaz ,Eski Gazetecilerden Ahmet Karaman ,ve partililer görüş ve önerilerini dile getirdiler . program ikramlar çay muhabbetinin ardından Mahmut Başkana Başarı dilekleri temenniler ve kendisi ile hatıra fotğrafı çekimi son buldu.

DSC_0830

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek