İstanbul'daki Adıyamanlılar

Görme Engelli TEOG Birincisine Eğitim Hayatı Boyunca Burs

Görme Engelli TEOG Birincisine Eğitim Hayatı Boyunca Burs

Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde Gazi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olan görme engelli Senanur Toprak, TEOG’da 120 sorunun tamamını çözmesi büyük yankı uyandırdı. Adıyamanlılar Vakfı bu başarıyı destekleyerek Toprak’a eğitim hayatı boyunca  burs desteği verecek.

 

Kâhta Gazi Ortaokulu’nda eğitim gören görme engelli Senanur Toprak’ın Nisan 2017’de yapılan TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplaması toplumun her kesiminden takdir toplamaya devam ediyor.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Senanur Toprak’ın yakaladığı üstün başarının devamı için, vakıf olarak öğrenim hayatı boyunca başarı bursu vereceklerini söyledi. İstanbul’dan Kâhta’ya gelen Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Gazi Ortaokulu’nu ziyaret ederek hem Senanur Toprak’ı hem okul idaresini tebrik etti.

İnsana Yatırım Noktasında Kendimizi Adadık

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, “Gazi Ortaokulu’nda okuyan ve TEOG sınavında üstün performans ortaya koyan Senanur kızımızın başarısını duyduk. Adıyamanlılar Vakfı olarak Senanur kızımıza eğitim hayatı boyunca burs desteği vereceğiz. Her yıl düzenli olarak eğitim bursunu yatıracağız. Senanur kızımızı daha güzel yerlere gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Adıyamanlılar Vakfı adına kendisini kutluyorum. Başarılarının daim olmasını diliyorum. İnsana yatırım noktasında kendimizi adadık. Dolayısıyla nerede bir başarılı Adıyamanlı öğrenci var ise biz oradayız. Kendilerinin her zaman destekçisi olacağız. Adıyaman’ımızın yarınlarına faydalı olacak, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak gençlere destek çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı İle Görüşmek İstiyorum

Senanur Toprak da yaptığı açıklamada şu hususlara değindi: “Okul dışında kardeşim bana yardımcı oldu. Küçük bir cihazım var. Onun ile ders çalışıyorum. Cihazım küçük ve görmemden dolayı okumakta zorluk çekiyordum. O da uzun zaman alıyordu. Ailem bana bu konuda çok yardımcı oldu. Bu sınav sürecinde çok ders çalıştım. Öğretmenlerim ve okul müdürüm büyük destek verdiler. . Özellikle Öğretmenlerim, bana okul dışında eğitim vererek destek oldular. Bu seviyeye ulaşmamın onların sayesinde olduğunu düşünüyorum. Bu başarı tesadüfen oluşan bir başarı değildir.

İstanbul’dan buraya gelerek bu mutlu günümde bizi yalnız bırakmayan Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Sayın Hamza Taşan beye teşekkür ediyorum. Ayrıca bana destek olan devletimize, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür ederim. Eğer o da isterse onunla görüşmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Adıyamanlılar Vakfı’na Teşekkür

Okul Müdürü İbrahim Sandal da, “Sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu bu çalışmalar ve devlet ile birlikte hareket etmesi çok önemli. Ayrıca Senanur’un bu başarısının diğer öğrenciler için de örnek olacağını düşünüyoruz. Biz ilçemizdeki her çocuğun başarı getirebileceğine inanıyoruz. Adıyamanlılar Vakfı daha önce de TEOG birincisi Derya Güven’e burs desteği vermişti. Bu desteklerinden dolayı kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan’ın Gazi Ortaokulu ziyaretinde, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, Senanur Toprak ile babası İsmail Toprak ve okul müdürü İbrahim Sandal hazır bulundu.

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek