Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

10 Haziran 2017 Cumartesi, 23:53
gersoyder iftar 119 600x320 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma Derneği (GERSOY-DER), geleneksel iftar programını yenilenen dernek merkezinde düzenledi. Gergerlilerin yoğun ilgi gösterdiği programa, HDP Milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Dr. Behçet Yıldırım katılarak aynı sofrayı paylaşmanın feyzini yaşadılar.

gersoyder iftar 119 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Bu yıl dernek merkezinde yapılan tadilattan sonra ilk kez Gergerlileri ağırlayan, GERSOY-DER yönetimi, misafirlerini kapıda karşılayarak hemşehrileriyle yakından ilgilendiler. Dernek merkezini tıka basa dolduran misafirler, yapılan değişiklikleri beğendiklerini belirttiler.

gersoyder iftar 104 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Programa HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, HDP Adıyaman Milletvekili Dr.Behçet Yıldırım, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz, GERSOY-DER eski Başkanı Ahmet Mancak, Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Akkaya, Adıyamanlı STK Başkanları ve üyeleri, iş adamları ile çok sayıda davetli katıldı.

gersoyder iftar 69 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Programda bir selamlama konuşması yapan GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Özdemir, “Paylaşmanın, dayanışmanın ve kaynaşmanın  en güzel örneklerini yaşadığımız bu Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Geçtiğimiz yıl kongremizde sizlere bir söz vermiştik. Dernek binamızı yenileyecek ve güzelleştirme sözünü vermiştik. Bu gün dış cephesi ve içiyle yenileyip siz değerli Gergerli hemşehrilerimin hizmetine sunduk. 2 Yıldır derneğin fiziki yapısıyla ilgili olarak yapılan masraflar nedeniyle etkinliklerin azaldığını söyleyen Özdemir, önümüzdeki yıllarda tekrar çok aktif bir dernek anlayışıyla hizmet vereceklerini ifade etti. Derneğin faaliyetleri konusunda yalnız kaldıklarını söyleyen Özdemir, kurucu ve önceki yönetimde görev alan hemşehrilerine sitemini iletti.

Bu iftar programına bütün Adıyamanlı Milletvekillerini davet ettiklerini söyleyen Özdemir davete icabet eden HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırımve HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım’a teşekkür etti.

gersoyder iftar 151 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar yaptığı konuşmada Ramazan ayının maneviyatını vurgu yaparak, iftar sofralarının siyasilerin şovlarına sahne olduğunu ifade etti. Acar,”İftarlar siyasi şova döndü. Biz barış ve birliktelik olan bu ayı birlikte yaşamak istiyoruz. Birlikte mücadele edersek başarılı oluruz” diyerek bu güzel ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcıları selamladı.

gersoyder iftar 101 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, tüm katılımcıları sevgi ve saygıyla selamladı ve Ramazanın barışa vesile olmasını diledi. Yıldırım,”Ramazan ayının güzelliklerinden biri de bu birliktelikler, böyle güzel programlardır” diyerek döyle güzel bir ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  15 Temmuzdan sonra görevinden ihraç edilen arkadaşlarının sahte sebeplerle görevden alındığını söyleyerek mağduriyetlerle hep birlikte mücadele etmeleri gerektiğini söyledi. Asıl darbeye kendilerinin mazur kaldıklarını belirten Yıldırım, demokrasi ve özgürlükler kanun hükmündeki kararnamelerle ayaklar altına alınmıştır dedi.

gersoyder iftar 153 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, “Dilerim Ramazan ayı Türkiye’de barışı sağlar. Bütün farklılıkların zenginlik kabul edilecek bir anlayış hakim olur. Vicdanların tam olduğu, ahlakın tam olduğu bir ülke dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

gersoyder iftar 140 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın selamını iletti. Adıyaman bu zamana kadar hak ettiği yere ulaşamadığını belirten Yıldırım parti meclisinde bu konunun sık sık gündeme geldiğini ve bu konuda mücadele ettiklerini belirtti.

Program iftar sonrasında yapılan sohbetlerle son buldu.

gersoyder iftar 122 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 113 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 114 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 67 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 77 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 59 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştugersoyder iftar 1 - Gergerliler GERSOY-DER’in İftarında Buluştu

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir