İstanbul'daki Adıyamanlılar

ÇİĞDER Festivale Hazır

ÇİĞDER Festivale Hazır

ÇİĞDER Esenler’de 5 Kasım Pazar günü Dörtyol Meydanın’nda düzenlenecek olan Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali için hazırlıklarını gözden geçirdi.

Esenler Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen. Adıyaman’ın yöresel lezzetlerinin buluştuğu festivalde Esenlerlilere nar, baden ve çiğköfte ikramı yapılıyor. Bu yıl da çiğköfte tanıtımı için İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER) çiğköfte sponsoru oldu.

İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf ve Sanatkarlar Derneği yönetim kurulu Sait Aybak Başkanlığında bir araya gelerek,  5 Kasım Pazar Esenler’de yapılacak Nar, Badem ve Çiğ Köfte Festivali için yapılan hazırlıklar gözden geçirildi.

Festival için hazır olduklarını belirten ÇİĞDER Başkanı Sait Aybak, “Bu günkü toplantımızda hazırlıklarımızı gözden geçirerek, yapılacak etkinlikte görev dağılımını gerçekleştirdik. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Adıyaman’ımızın tanıtımı için her zaman hazırız” dedi.

Adıyaman yöresine özgü müzik ziyafeti de sunulacağını belirten Aybak  Türk Halk Müziği’nin sevilen isimleri Kâhtalı Mıçe, Ramazan Garipses, Recep Tanyıldız, Harfane grubu ve Haşim- Gülistan Tokdemir’in konser vereceğini ifade etti.

 

 

5 Kasım Pazar günü saat 11:00’da Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan festivale bütün vatandaşları davet etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek