İstanbul'daki Adıyamanlılar

Besnililer Esenler’de Buluştu

Besnililer Esenler’de Buluştu

Küçükköy Besnililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin öncülüğünde  Besnili STK’ların Esenler Kadir Topbaş Kültür ve Sanat  Merkezi’nde düzenlediği İstanbul Besnililer Üzüm Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Besni Eğitim Vakfı, Küçükköy Besnililer, Esenler Besnililer, Bahçelievler Besnililer, Laleli Besnililer, Aşağı Çöplüler Köyü ve Mevlanayı Sevenler Derneklerinin katkılarıyla düzenlenen geceye Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Adıyamanlı STK temsilcileri ve çok sayıda Besnili  katıldı.

Program yemek ikramı ile başladı. Gecede bir selamlama konuşması yapan Küçükköy Besnililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Eman, bu yoğun katılımdan dolayı hemşehrilerine teşekkür etti. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Eman, Küçükköy Besnililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak geçen yıl bir taziye evi açma ihtiyacı duyduklarını belirtti. İstanbul’da Besnililerin bir taziye evinin olmamasının sıkıntılarını yıllardır yaşadıklarını belirten Eman, mülkiyetini satın aldıkları taziye evi için katılımcılardan destek istedi.

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, her zaman Adıyamanlıların birlik, beraberlik ve yardımlaşma içinde olduğuna şahitlik ettiğini belirterek bu olayda STK’ların önemine vurgu yaptı. Annesinin de Besnili olduğunu söyleyen Göksu, Besninin coğrafi, kültürel ve insani değerlerinin farklılığından bahsetti.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin yaptığı konuşmada , Esenler’den önceki görev yerinin Adıyaman Besni olduğunu hatırlatarak, Besnililerin  yardımlaşma konusunda duyarlılıklarına değindi. Besni de birçok okulun halkın katkılarıyla yapıldığını söyleyerek, bu güzel ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Besninin hayatındaki öneminden bahsederek eğitim hayatının iki yılını Besni de geçirdiğini söyledi. Siyasi hayatında da hemşehrilerinden destek gördüğünü belirten Tüy,  Adıyamanlıların siyasi arenada daha fazla yer alması gerektiğini belirtti. Hangi siyasi görüşten olursa olsun Adıyamanlı hemşerilerine destek verilmesi gerektiğini hatırlatan Tüy, hemşerilerinin taleplerine karşılık veremediğinde Esenler Belediyesinden yardım talep ettiğini ve her zaman bu talebe karşılık bulduğunu söyleyerek M. Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Programda sahne alan Mesut Taşdemir, Tuncay Okutan, İbrahim Harikases, Azer Aktaş, Kemal Turgut seslendirdikleri türkülerle geceye renk kattılar.

Programa katkı sunan iş adamları ve sanatçılara plaket takdiminin ardından etkinlik sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek