İstanbul'daki Adıyamanlılar

Besnililer Derneği Hizmet Binası Törenle Hizmete Açıldı

İstanbul Besnililer Dayanışma Derneği Hizmet Binası ve Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi dualar eşliğinde törenle hizmete açıldı.

İstanbul Besnililer Derneği 2019 yılında Laleli’de bulunan dernek binasını satarak Sefaköy’de  bir müstakil bina satın almıştı. Alınan binanın eski olması nedeniyle yıkılarak derneğe 3 katlı modern bir hizmet binası yapıldı. Bina içerisinde Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun katkılarıyla yapılan Mehmet Erdemoğlu taziye evi bulunmakta.

Besnililer Dayanışma Derneği Hizmet Binası ve Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi açılış törenine AK Parti 21-22 dönem Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre , Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Doğan, BEV Başkanı Andan Özbay Sabak, Besni Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, İzmir Besnililer Dernek Başkanı Veysel Önder, dernek başkanları, Besnililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda bir açılış konuşması İstanbul Besnililer Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, katılımcıları selamlayarak dernek faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. Açılışını yaptıkları hizmet binasının yapılış sürecini anlattı.  

Dernek binası yakınındaki dükkanlar Erdemoğlu ailesi tarafından kiralanarak kasap, fırın, market olarak Besnili hemşehrilerimize işletmeye vererek Besni kültürü için önemli bir yere sahip  fırın kültürümüzü İstanbul da oturan Besnililere yaşatmak  istedik diyen başkan Bozmaz Erdemoğlu ailesi başta olmak üzere maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür etti.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan protokol üyeleri, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak STK’ların bu konudaki katkılarına değindiler.  İstanbul Besnililer Dayanışma Derneği Hizmet Binası ve Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi’nin hayırlı olmasını dileyen konuşmacılar katkı sunan herkese teşekkür ettiler.

Dualar eşliğinde yapılan kurdele kesiminin ardından hizmet binasını gezen katılımcılar ikramlar eşliğinde uzun süre sohbet ettiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek