İstanbul'daki Adıyamanlılar

BADER 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirildi

BADER 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirildi

Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (BADER)3. Olağan Kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi Kongreye tek liste ile giren  ESADER Başkanı Hüseyin Sevinçtekin BADER’in de yeni başkanı seçildi.

10 ocak ‘016 pazar Günü  Merkezi  Başakşehir Altınşehir Mahallesi’nde  bulunan Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (BADER) 3. Olağan Kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren  ESADER Başkanı Hüseyin Sevinçtekin üyelerin güvenoyunu alarak oy birliği ile  BADER’in de yeni başkanı seçildi.

Sunuculuğunu Yolcu Yollarda Program Yapımcısı   Yusuf Özpolat’ın gerçekleştirdiği kongreye Adıyamanlılar yoğun  ilgi gösterdiler.

Kongreye  Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan,  Adıyamanlılar Dernek Başkanı  Mehmet Deniz, Esenyurt Adıyamanlılar Derneği Başkanı Şükrü Orak ,GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, AK Parti Başakşehir  Belediyesi Meclis Üyesi ve BADER Kurucu Başkanı  Ahmet Melik ,CHP  Başakşehir Belediyesi  ve İl Genel Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz , CHP Başakşehir Belediyesi Meclis üyesi Erdoğan Dulkadir, Saadet Partisi İl genel Meclis Üyesi İbrahim Yıldız, Başakşehir  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Akdoğan,  Türk Halk Müziği Sanatçısı Ramazan Garipses  ve dernek üyeleri katıldı.

Kongrenin gerçekleşmesi için yeterli çoğunluk sağlandı ve divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan yardımcısı  Adıyamanlılar Dernek Başkanı  Mehmet Deniz,  Esenyurt Adıyamanlılar Dernek Başkanı Şükrü Orak’da katipliğe seçildi.
Divan başkanı olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Nevzat Bayhan, katılımcıları selamlayarak, dernekçiliğin önemine değindi. Bayhan, “Biz insanlığın ortak paydasında bir araya gelmiş, bu medeniyetler şehri olan İstanbul’a Adıyamanımızın kültürünü taşıyarak bu kültürü zenginleştirmekte katkıda bulunan insanlarız. Bu gün bu kadar hemşehrimizi bir arada görmek büyük bir mutluluk. İşte dernekçiliğin güzelliklerini görüyor yaşıyoruz. Başta bu derneği kuran kurucu başkan ve üyelerine, emeği geçen bütün hemşehrilerimi kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_1807

Kongreye tek liste ile katılan Hüseyin Sevinçtekin kongrede başkanlığa seçildi. Oylamadan sonra bir teşekkür konuşması yapan Sevinçtekin, desteklerinden dolayı dernek üyelerine teşekkür etti. Sevinçtekin, ortak akılla haraket edeceklerini ifade ederek, “Hemşehrilerimiz için birlik ve beraberlik içinde çalışacak seviçleri çoğaltacak ve üzüntüleri paylaşarak azaltmaya çalışacağız. İlçemizde Adıyamanlıların temsiliyetini en üst  düzeye çıkaracağız. Adıyamanla ilgili alınacak kararlarda dernek bünyesinde halk meclisi oluşturacağız. Ortak akılla, ortak kararla haraket edeceğiz” diyerek, yeni yönetimin siyaset üstü bir yapı olan dernekçiliğin vizyonuna uyan bir anlayışla farklı siyasi partilerde siyaset yapan hemşehrilerinin katılımıyla oluşturduklarını söyledi. “Yönetimi 36 da 72 çıkardık. Bu yönetimde her siyasi görüşte olan hemşehrilerimize yer verdik.  STK’lar siyaset üstü bir yapıdır söylemini işte burada gerçekleştirdik. Hep birlikte Adıyaman için edinebileceğimiz kazanımlar için birlikte çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından dilek ve temennilerini ifade eden katılımcılar, sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdiler.

FB_IMG_1452500820539

TÜM FOTOLARA FACEBOOK SAYFALARIMIDAN BAKABİLİRSİNİZ 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek