İstanbul'daki Adıyamanlılar

AYAD, Misafirlerini Muhteşem Bir Etkinlikle Ağırladı.

AYAD, Misafirlerini Muhteşem Bir Etkinlikle Ağırladı.

Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneği (AYAD), dernek merkezinde düzenlediği aylık olağan toplantısında Kahta Dernekler Federasyonu üyeleri ile Adıyanalı STK temsilcilerini ağırladı.

Bu ayki aylık olağan toplantısını gerçekleştiren AYAD, Adıyamanlı STK temsilcilerini ağırladı.

Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel  ve federasyon üyelerinin katıldığı gecenin sunuculuğunu Adıyamanlı sanatçı İbrahim Harikases gerçekleştirdi.

Elde yapılan çiğköfte ve yöresel ikramların yapıldığı gecede bir selamlama konuşması yapan AYAD Başkanı Sabri Baltacı, katılımcıları selamlayarak birlikte olmaktan duyduğu menuniyeti dile getirdi. Güncel olaylarla ilgili bir değerlendirme yapan Baltacı, 15 Temmuz darbe girişiminde dernek olarak bir duruş sergilediklerini ve demokrasiye sahip çıkmak için mücadele ettiklerini belirtti belirtti. Dernek üyelerini farklı fikirlere sahip olduklarını söyleyen başkan Baltacı, yeni anayasa ve başkanlık referandum sürecinin birlik ve beraberlik içinde hayra vesile olmasını dileyerek güzel etkinliklerde beraber olma temennisinde bulundu.

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Yücel, misafirperverliklerinden dolayı AYAD başkanı ve üyelerine teşekkür etti. AYAD’ın kurulmasıyla büyük bir eksikliğin giderildiğini söyleyen Yücel, “80 Tane Adıyamanlı STK var. Ama İstanbul Anadolu yakasında hiç hemşehri derneğimiz yoktu AYAD’ın kurulmasıyla bu eksiklik giderildi” diyerek Kahta Dernekler Federasyonu ve etkinlikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yapılan selamlama konuşmalarının ardından ikramlar eşliğinde sanatçılar seslendirdikleri eserlerle katılımcılara tam manasıyla bir müzik ziyafeti sundular.

Program yapılan sohbetlerle sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek