İstanbul'daki Adıyamanlılar

Av . Ali Acar Güven Tazeledi

Av . Ali Acar Güven Tazeledi

 

Adıyaman İli Gerger İlçesi dernekler federasyonu ADI-GERFED 29 Mayıs Pazar günü 2. olağan kongresini gerçekleştirdi.Kurucu .başkan Av. Ali Acar  Yeniden Başkan Seçildi.

Merkezi Güneşli Bağcılar  Gersoy-Der  merkez binasında bulunan Bundan üç yıl önce temelleri atılan  Adıyaman Gerger ilçesi Sosyal yardımlaşma derneği (GERSOY-DER) ve 15’e yakın  Köy Derneğinin bir araya gelerek kurduğu ve kurucu başkanlığını Av. Ali Acar’ın yaptığı ADI-GERFED Adıyaman Gergerliler Derneği 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Mevcut başkan Ali Acar’ın tek listesiyle gidilen kongrede Av. Ali Acar Tekrar  oy birliği ile yeniden ADI-GERFED başkanı seçildi.

Programın Sunuculuğunu Gazeteci Emin Doğan’ın yaptığı kongre  Divan Kurulunun oluşması ile başladı Divan Başkanlığına Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan başkan yardımcıları ise Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel ve Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet deniz  oy birliği ile seçildi .

Denetleme  raporu ve Faaliyet raporunun okunmasının ardından oylamaya geçildi ve Kurucu Başkan Av. Ali Acar tek liste ile gittiği kongreye oy birliği ile yeniden Başkan seçildi.

Programda Federasyon üyesi İlçe Derneği Gersoy- Der  Başkanı Mahmut Özdemir ,Beşiktaş Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ali Tüy , Güneydoğu ve Anadolu Konfederasyonu Başkanı Seyit Ateş, Van ,Bingöl,Muş ,Diyarbakır Federasyon Başkanları birer selamlama  konuşması yaptı

Yapılan Seçimin ardından bir konuşma yapan Başkan  Acar ,

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek