İstanbul'daki Adıyamanlılar

ASİAD Adıyaman’a Yatırım İçin İncelemelerde Bulundu

Adıyaman Sanayici İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Mehmet Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Adıyaman’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Bürokrat ve iş adamlarıyla istişare eden heyet Adıyaman için yapılacak yatırım ve hizmetleri yerinde incelediler.

ASİAD Başkanı Mehmet Doğan ve yönetimi Adıyaman’ı ziyaret ederek yapacakları yatırım ve hizmetler hakkında istişarede bulundular. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra iş adamlarını da ziyaret eden heyet yapacakları çalışmalar hakkında yol haritası belirlediler.

İstanbul’da yatırımları bulunan ASİAD üyesi iş adamlarından oluşan heyet, doydukları topraklardan doğdukları topraklara yatırım yapma kararı almışlardı. Yapılacak çalışmalar için incelemede bulunan heyet görüşmelerinde fikir alış verişinde bulundular.

Yapılan ziyaretler sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen ASİAD Bakanı Mehmet Doğan yaptığı açıklamada, dört gündür Adıyaman’da yaptıkları ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulundu. Adıyaman’a yatırım kararı aldıklarını belirten Doğan, bu ziyaretlerin de bu karar doğrultusunda olduğunu ifade etti. Yaptıkları fizibilite çalışmalarını ve istişarelerden çıkan sonucu İstanbul’da detaylı olarak ele alacaklarını söyleyen Doğan, en kısa zamanda ihtiyaç olan bölgelere yatırım yapacakları müjdesini verdi.

Heyet, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Ahmet Metin Günay, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Çelenk, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, İşkur İl Müdürü Emin Yücekaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Salman, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Gerger Belediye Başkanı Erkan Aksoy, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz, Adıyaman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya’yı ziyaret etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek