İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’dan Kahta’da iki ayrı etkinlik

AKYAD’dan Kahta’da iki ayrı etkinlik

AKYAD, Kahta ‘daki kütüphaneler için başlattığı kitap kampanyasında topladığı 2000’e yakın kitabı teslim etmeye hazırlanırken, her ay dernek merkezinde düzenledikleri konferansı bu ay Kahta’da yapma kararı aldı.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği geçtiğimiz aylarda Kahta  Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan yetimlere giyim yardımında bulunmuştu. Yardımları elleriyle yerine ulaştıran AKYAD Yönetim Kurulu Üyeleri ilçede bir dizi ziyaretlerde bulunmuş ve ilçede bulunan kütüphanelerin yetersiz kaldığını tespit etmişti. Bu kapsamda bir kampanya başlatan AKYAD 2000’e yakıntopladığı kitapları Kahta’da bulunan kütüphanelere ulaştırmaya hazırlanıyor.

Modern Toplumda Anne, Baba ve Çocuk ilişkileri konferansı

7 Mayıs Cumartesi Kahta’ya gitmeye hazırlanan AKYAD, toplanan kitapları kütüphaneye teslim ederken, akşam 19:00’da Kahta Kültür Merkezi’nde Modern Toplumda Anne, Baba ve Çocuk ilişkileri konulu bir konferans düzenlenecek. Uzman Psikolog Dr. Hüseyin Şahin’in sunacağı konferansa bütün Kahta halkının davetli olduğunu ifade eden AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın, bilinçli bir toplumun bilinçli ebeveynlerin yetiştirdiği bir nesilden geçtiğini söyledi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek