İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD Kongrede Salona Sığmadı

AKYAD Kongrede Salona Sığmadı

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD), olağan genel kongresinde tek liste ile kongreye giren Ahmet Süt oy birliği ile başkan seçildi. Kongreye katılımın yoğun olması nedeniyle katılımcılar salona sığmadılar.

AKYAD Kurulduğu günden bu yana yaptığı etkinlikler toplumsal olaylar karşısında sergilediği duruşuyla takdir toplayan ve örnek alınan bir sivil toplum kuruluşu.

Dernek merkezinde gerçekleştirilen kongreye divan heyetinin kurulmasıyla başlandı. Gündemin okunmasının ardından saygı duruşu ve faaliyet raporu okundu.

Kongreye tek liste ile giren Ahmet Süt oy birliği ile başkan seçildi.

Kongrede birer selamlama konuşması Yapan Kurucu Başkan İzzettin Balcı, Onursal Başkan Osman Fırat, Mevcut Başkan Orhan Güzelaydın derneğin misyonu ve vizyonu hakkında bilgilendirmede bulundular.

Daha sonra birer konuşma yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Gergerliler federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, Sırrı Öztürk,  ASİAD Başkanı Ömer Yıldırım STK’ların toplumsal hayattaki önemlerine değinerek AKYAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve takdir ettiklerini belirttiler.

Kongrede oy birliği ile başkan seçilen Ahmet Süt, yaptığı teşekkür konuşmasında, AKYAD’ın kurucu üyeleri arasında olduğunu ve kurulduğu günden bu yana güzel işlere imza attıklarını ifade etti.  Bu güne kadar emeği geçen herkese minnettar olduğunu söyleyen Süt, güvenlerinden dolayı da dernek üyelerine teşekkür etti.  AKYAD olarak her yıl daha da büyüdüklerini ve daha güzel işlere imza attıklarını belirterek, birlik içerisinde çok daha güzel işler yapacaklarına inandığını belirtti.

Kongreye katılımlarıyla kendilerini onurlandıran katılımcılara da teşekkür eden Süt, yapacakları projeler hakkında da bilgilendirmede bulundu.


 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek