İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD Kahta’da Kalem Tutan Yetimlere Yardım Elini Uzattı

AKYAD  Kahta’da Kalem Tutan  Yetimlere Yardım Elini  Uzattı

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) “Kalem Tutan Eller Projesi” kapsamında Adıyaman Kahta’da 150 yetim öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin (AKYAD) öncülüğünde başlatılan, “Kalem Tutan Eller Projesi” kapsamında Kahta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan 150 yetim öğrenciye giyim yardımında bulundu.

akyad kahta yetim ögrencilere yardım (15)

Proje kapsamında düzenlenen yardım Kampanyasına Kahta İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Halil Tünçmen, AKYAD Onursal  Başkanı İzzetin Balcı, AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın, Başkan yardımcıları Eşref Yıldırım ve Emin Doğan Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

akyad kahta yetim ögrencilere yardım (4)

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Başkanı Orhan Güzelaydın, derneğin yönetim kurulu üyeleri ile beraber daha önce almış aldıkları kararlar doğrultusunda,  yardıma muhtaç öğrencilere giyim yardımı yapma kararı alındığını  değinen . Başkan Güzelaydın, ” Çalışmalara başlayan  yönetimimizin , hayırsever işadamlarını ziyaret ederek   toplanan maddi  yardımlar ile mağazlardan  ölçülerine göre satın alarak ,tepeden tırnağa giydirdik .Bugün  Burada kendimiz bizzat bu yardımları dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. bize katkıda bulunan tüm işadamlarımıza, arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Okul müdürümüze de teşekkür ediyorum bu heyecanı ve  duyguları yaşattığı için. Diğer okullarda da bu yardımları sürdürmeyi düşünüyoruz.” Dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek