İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlılar Vakfın’dan “Birlikte Güçlü Olmak” Paneli

Adıyamanlılar Vakfın’dan “Birlikte Güçlü Olmak” Paneli 

Adıyamanlılar Vakfı bu yıl Adıyaman’da gerçekleştirmeyi düşündüğü “Birlikte Güçlü Olmak” isimli paneli, Adıyaman’da yapılan istişare toplantıları sonucunda 1 Nisan’da yapılmasını kararlaştırdı. 

Adıyaman’da vakfın bir önceki başkanlığını yürüten Ömer Özkartal ile birlikte bir dizi temaslarda bulunan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Vakfımız daha evvel iki yılda bir Adıyaman’da Adıyaman ile ilgili önemli bir konuyu masaya yatırmak kaydıyla sempozyum düzenliyordu. Mütevelli Heyetinin aldığı karar gereği, bu yıldan itibaren sempozyum yerine panel yapmayı kararlaştırdık. Panelin tarihini belirlemek için Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü M. Talha Gönüllü, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve İpekyolu Kalkınma Ajansı temsilcisinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıya yoğun işyeri nedeniyle katılamayan Sayın Valimiz Abdullah Erin ise böylesi anlamlı bir panelin ilimizde yapılmış olması sevindirici olduğunu ve hususta üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi. Toplantıda panelin 1 Nisan 20017 Cuma günü yapılması uygun görülmüştür. Bu toplantının akabinde vakfımızın Adıyaman Şubesinde istişare toplantısı gerçekleştirerek, panel için şimdiden alınacak yol ve izlenilebilecek durum ile ilgili yol haritasını masaya yatırdık. Her iki toplantının da son derece verimli geçtiğine inanıyorum. Panelin şimdiden Adıyaman ilimiz ve vakfımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesinde düzenlenen panel konulu toplantıdan dolayı bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Av. M. Nedim Taylan, toplantıyı şereflendiren Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy ve vakfın bir önceki dönem genel başkanlığını başarıyla yürüten Ömer Özkartal’a teşekkür etti.

Taylan, “1 Nisan 2017 Cuma günü yapılması kararlaştıran ‘Birlikte Güçlü Olmak’ isimli panelin Adıyaman ve vakfımız için hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Gerek katılım zenginliği açısından gerekse Adıyaman’ın önemli konularının masaya yatırılması açısından son derece verimli geçeceğine inancım tamdır. Bu anlamda aylardır bunun altyapısıyla ilgilenen vakfımızın değerli yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı bir önceki dönem başkanı Ömer Özkartal ise,“Adıyamanlılar Vakfı olarak bu vakte kadar iki yılda bir Adıyaman’da gerçekleştirdiğimiz sempozyum yerine bundan böyle panel olarak faaliyetimizi sürdüreceğiz. Bu yıl, 1 Nisan tarihinde yapılması kararlaştırılan panelin konusu da ‘Birlikte Güçlü Olmak’ olacaktır. Bu panele çok önemli konuşmacıları davet ederek önemli ve faydalı bir etkinliğe imza atmış olacağız. Konu son derece hassas ve önemli olduğu için Türkiye’de önemli tanınmış simaları konuşmacı olarak davet edeceğiz” şeklinde görüşlerini ifade ederek konuyla ilgili emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek