İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlılar Vakfı ‘nda birlik olma zamanı

Adıyamanlılar Vakfı ‘nda birlik olma zamanı

Türkiye’nin en kurumsal ve etkin hemşehri Vakıflarından biri olan Adıyamanlılar Vakfı, bir çok kurum ve kuruluşun örnek aldığı bir konuma sahip. Kurulduğu günden bu yana bir çok ilklere imza atan Vakıf, başarı grafiğini her geçen yıl yükseltiyor.

1996 Yılında bir kaç gönüllünün bir araya gelerek el birliğiyle kurduğu Adıyamanlılar Vakfı İstanbul’da Adıyamanlıların en güçlü sesi olması yanında, yaptığı faaliyetlerle de örnek alınan bir yapıya sahip. Adıyamanlıların birlik ve beraberliğini her açıdan yansıtan bir kurum olan Adıyamanlılar Vakfı gurbetten  sılaya uzanan bir yardım eli görevini de üstlenmiş durumda.

Adıyamanın sıkıntılarını, yapılması gereken yatırımları takip eden vakıf yönetimi gerek bürokrasi gerekse iş dünyasının ilgisini Adıyaman’a çekmeye çalışıyor. Adıyaman’da istihdamı artırmak için yapılan yatırımları teşvik eden bir anlayışın hakim olması, eğitime verdiği destek ve teşviğiyle genç nesillerinde uğrak noktası olan kurum artık Adıyamanlı yetişmiş nesiller şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yön vermeli anlayışıyla canla başla çalışmalarını sürdürüyor.

Hemşehrilerinin gerek sevinçlerine, gerekse üzüntülerine ortak olacak fiziki alanları oluşturarak sevinçler paylaşılarak artar üzüntüler paylaşılarak azalır ilkesiyle haraket eden vakıf Adıyamanlı STK’ların üst çatısını oluşturuyor.

adiyamanlilar-vakfi-istanbulda-ogrenci-yurdu-icin-kollarini-sivadi-514186

Hayırda yarışan bir yapı Adıyamanlılar Vakfı

Eğitim burslarını her geçen yıl artıran vakıf Biz bir aileyiz projesi adı altında başlattığı sosyal sorumluluk projesi ilede gurbette okuyan Adıyamanlı öğrencilerle bire bir ilgilenerek, öğrencilerin yaşadıkları şehirlerde yanlızlık hissetmemeleri ve ortama uyum sağlayarak faydalı faaliyetlere yönelmelerine öncülük ediliyor.

İstanbul’da okuyan Adıyamanlı öğrenciler için yapılacak olan yurt binası için kolları sıvayan vakıf yönetimi  arsa teminini tamamladı. Aydınlık yarınlar eğitimli ve bilinçli nesillerle kurulur düşüncesiyle haraket eden vakıf yönetimi,  Adyamanlı işadamları ve bürokratların maddi ve manevi desteklerini bekliyor.

Adıyamanın en etkili sivil toplum kurumu olan Adıyamanlılar Vakfı kurucu ve yöneticilerini Adıyaman ve Adıyamanlılara kazandırdığı değerlerden dolayı dolayı tebrik ediyor; diğer kurumların örnek aldığı bir yapıyı başarıyla oluşturdukları için vakfımızla gurur duyuyoruz. 20. Yılını dolduran vakfımızın bu yıl inşaatına başlayacağı yurt binası için bütün Adyamanlıların tek yürek olarak geleceğine sahip çıkmasını canı gönülden bekliyoruz. Artık hep birlikte Adıyamanlıların birlik ve beraberliğini, gücünü gösterme zamanıdır. İşadamlarımızı ve bürokratlarımızı bu projenin hayata geçirilmesi adına vakıf çatısı altında biuluşmaya davet ediyoruz.

Emin Doğan

pusulaistanbul@gmail.com

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek