İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlı Gençler İftarda Buluştu

 Adıyamanlı Gençler İftarda Buluştu

Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’da faaliyet gösteren Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarını iftar programında bir araya getirdi

Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde kısa süre önce kurulan Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’da ki genç sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor. Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’da ki merkezinde düzenlenen iftar programına İstanbul’da ki Adıyaman dernekleri ile Yeni Dünya Vakfı üyeleri katıldı.

Kur’ani Kerim tilaveti ile başlayan program, konuşmalarla devam etti.

Programda selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, birlik ve beraberliği pekiştiren organizasyonlara önem verdiklerini söyledi.

Genç Adıyaman Platformu’nun yeni kurulmasına rağmen organizasyonlara imza attığını belirten Taşan,  Adıyamanlı sivil toplum kuruluşları ile istişare ve diyalog içinde faaliyetleri götürmek istediklerini vurguladı.

Taşan,” Tüm Adıyamanlı gençlere ihtiyacımız var. Adıyaman özelinde ve Türkiye genelinde topluma faydalı olacak projeler yürütme düşüncesindeyiz. Herkesin desteğini bekliyoruz. Yetenekli gençlerimizi topluma ve basına tanıtmak istiyoruz. Yarını şekillendirecek gençlerin sizlerin arasından çıkacağını düşünüyorum. Bütün derneklerimizin istişare içinde olması çok önemli” ifadelerini kullandı.

Eğitimci Mehmet Kızılay ise, gençlere düşen en önemli şeyin girdikleri her işte başarılı olmak olduğunu dile getirdi.

Başarıyı da değerli kılmanın önemli olduğunu kaydeden Kızılkaya,”Eğer başarı değersizse o başarının bir anlamı yok. Genç Adıyaman Platformu’nun yaptığı çalışmalar başarı ve değerin en güzel örneği. Bu kadar insanı bir araya getirerek faaliyetler yürütmek bir başarıdır, bunu bir iftar ile taçlandırmak da bir değerdir” diye konuştu

İftar programının ardından iftara katılanlar Adıyaman dernekleri üyeleri tek tek söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

İftara Adıyamanlılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri Ramazan Oruç, Hüseyin Alagöz, Ahmet Akay, Hüseyin Barlas, Mustafa Karataş ile Genç Adıyaman Platformu Başkanı Cumali Doğan da katıldı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek