İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyaman Mutfağı Törenle Tanıtıldı

Adıyaman Mutfağı Törenle Tanıtıldı

Adıyaman’ın yemek çeşitleri başta olmak üzere Türk mutfağını zenginliğini yaşatmayı amaçlayan Adıyaman Mutfağı’nın Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlediği tanıtım programında Adıyaman’ın tanınmış simaları yoğun ilgi gösterdi.

Özellikle Adıyaman’a ait lezzetleri İstanbul’a taşıyan Adıyaman Mutfağı, Türk mutfağının farklı lezzetleri ile de sektörde iddialı olan bir firma. Sektöre iddialı giren Adıyaman Mutfağı Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlediği tanıtım gecesinde önemli isimleri ağırladı.
Salonu dolduran katılımcılar, özledikleri lezzetlerin Adıyaman mutfağında hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Programa Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Sultangazi AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, Adıyaman Sanayici Ve İş Adamları Dernek Başkanı Ömer Yıldırım, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İş dünyasının tanınmış simaları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programını Tv programcısı ve sunucusu Yusuf Özpolat’ın yaptığı programda bir selamlama konuşması yapan Adıyaman Mutfağı Genel Müdürü Mustafa Karakoca, misafirlerine hoş geldiniz diyerek davetlerine icabet ettikleri için teşekkür etti. Kaliteli malzemelerin usta ellerde lezzete dönüştüğünü anlatan Karakoca, firmanın kuruluş amacı ve hedeflerinden bahsetti. Unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri yeni nesillere sunmak ve geleceğe taşımayı hedeflediklerini belirten Karakoca, bir kültürün yaşatılması için gayret gösterdiklerini belirtti.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Adıyaman mutfağının gerçek anlamda tanıtılması için bu tür projeleri destekleyeceklerini belirterek “Fast food kültürüne karşı yöresel yemeklerin desteklenmesini istiyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı daha sağlıklı gıdalarla ve bizim geçmişimizden bugünlere taşıyıp getirdiğimiz ancak unutulmaya çalışılan güzel yemekleri tekrar toplumun, ailemizin, evimizin içerisine sokmamız gerekiyor” dedi.
Adıyamanlı sanatçıların sahne aldığı etkinlikte bir birinden güzel eserler seslendirildi. Harfhane Grubu seslendirdiği türküler eşliğinde sunulan çiğköfte, Osmanlı şerbeti ile birlikte sunulan yöresel yemekler ve tatlı ile tam not alan Adıyaman Mutfağı, özellikle Adıyamanlılar tarafından yemek tercihinde ilk sırayı almaya aday olduğunu ispatladı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek