İstanbul'daki Adıyamanlılar

ADIGER-FED Kongreye Hazırlanıyor

ADIGER-FED  Kongreye hazırlanıyor

Adıyaman İli Gerger İlçesi  dernekler  federasyonu ADIGER-FED  Bu ay sonunda 2. Olağan kongresini yapmak için Sultangazi Atatürk bulvarında bulunan Ciğerimsin kebap  salonunda  bir araya geldi.

Adıyaman Gerger ilçesi Sosyal yardımlaşma derneği (GERSOY-DER) ve 10 Köy Derneğinin bir araya gelerek kurduğu  Av.Ali  Acar  Başkanlığında iki yıl önce kurulan ADIGER-FED  yaklaşan olağan kongresi için ciğerimsin kebap’ta  bir araya gelerek  kongre tarihini belirlediler.

gerfed

Kongre tarihi 29 mayıs 2016 pazar günü saat 13:00 yapılacak olarak karar alındı.

ADIGER-FED Başkanı Av. Ali Acar toplantı sonrası yaptığı açıklamada  şunları söyledi Acar,”Biz ADIGER-FED olarak  şu ana kadar gerek toplumsal konularda gerek ilçemiz için  bir çok faaliyetlerde bulunduk.  Fakat yetersiz kaldığımız  uzun süre toplantı yapamadığımız zamanlar oldu, ülkemizde  yaşanan sorunlardan dolayı üyelerimizi fazla rahatsız etmedik . Ama önümüzdeki dönem daha  yüksek katılım sağlamaya çalışarak güçlü bir yapılanmaya bir çok güzel işlere imza atmaya çalışacağız. Bu da ancak federasyonumuzun çatısını yükselterek  genişlyerek olur. Tüm hemşehri derneklerimizi ve üyelerimizi kongre günü yanımızda olmaya bize güç katmaya davet ediyoruz” .dedi

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek