İstanbul'daki Adıyamanlılar

 GERSOY-DER, Özdemir İle Yola Devam Dedi.

 

GERSOY-DER ,Özdemir  İle Yola Devam  Dedi.

Adıyaman İli Gerger ilçesi Sosyal yardımlaşma ve kültür Derneği 10. Olağan kongresini gerçekleştirdi Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Mahmut Özdemir ile devam kararı alındı.

Merkezi Güneşli Bağcılar’da Bulunan 05 -06-2016 Pazar  günü gerçekleşen kongreye CHP büyükşehir Meclis üyesi Zeynel Yılmaz ,Doğu Güneydoğu Platformu Başkanı Abdulhakim DAŞ ,Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet DENİZ, Gergerliler  Federasyonu Başkanı Av. Ali ACAR , Kahtalılar Dernek Başkanı Ahmet KIYMAZ, Tüm Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş ,Gerger Drakso Dernek Başkanı Ahmet ALAK,IMC tv Genel Müdürü Ramazan BAYDAN Kurucu Başkan Sabri Sami YILMAZ ,Eski Başkanlardan Mustafa ÖZDEMİR ve  çok sayıda  üyeler katıldı.

Gazeteci Saime Oğuzhan ‘ın Sunumu açılış konuşması gelen misafirlerin takdimi  ile başladı .

Divan Kuruldu divan Başkanlığına Doğu Güneydoğu Platformu Başkanı Abdulhakim DAŞ yardımcılığına ise

CHP büyükşehir Meclis üyesi Zeynel Yılmaz, Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet DENİZ, , Gergerliler  Federasyonu Başkanı Av. Ali ACAR ve IMC tv Genel Müdürü Ramazan BAYDAN  oy biriliği ile getirildi.

Saygı duruşunun ardından birer konuşma yapan divan yönetimi Konuşmalarının ardından bütçe görüşmeleri yapılırken, faaliyet raporları ve yönetim kurulu listelerinin okunup onaylanmasına geçildi.Gelir gider tablosu faaliyet raporlarını Gersoy-Der yönetim kurulu üyesi Hatice ÇİÇEK okudu.

Tek liste ile oylamaya giden GERSOY-DER mevcut Başkanı Mahmut ÖZDEMİR oy birliği ile yeniden Başkan Seçildi.

Kongre sonrası bir teşekkür konuşması konuşma yapan Mahmut Özdemir’in şunları söyledi

ÖZDEMİR “Değerli Gergerliler, saygıdeğer başkanlarım ve sevgili üyelerimiz, genel kurulumuza hoş geldiniz. Derneğimizin kurulduğu günden bu yana görev yapan değerli başkanlara ve yönetim kurulu üyelerine  geçen dönem bizimle beraber  çalışan ekibimize verdikleri emekten dolayı teşekkür ederim. Yeniden bu görevi layık gördüğünüz için ayrıca teşekkür ederim  yeni görev alan arkadaşlarımızla beraber görevimizi en güzel şekilde yapamaya sizlere layık olmaya çalışacağız .Bizler sivil toplum kuruluşları sayesinde bireyleri daha iyi tanıyabilir, ihtiyaçlarını öğrenebilir ve yine bu yolla sağlıklı bir hizmet götürebiliriz.

Değerli hemşehrilerim sizin katkılarınızla sosyal etkinliklerin bir çoğunu yapma gayreti içinde olduk. Spor turnuvasıyla gençlerimizi bir araya getirip kaynaşmalarını sağladık. İş adamlarımızdan burs desteği sağlayarak öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık. Piknik şölenlerimiz hava şartları ve ülkede yaşanan terör olaylarından dolayı  gerçekleştiremedik ama önümüzdeki yıllar için hazırlıklarımızı yapacağız .

Tabi ki derneğin görevi sadece bunları yapmak değil. Görevde bulunduğumuz kısıtlı zaman zarfı içinde elimizden geleni yapma gayreti içinde olduk. Sonrasında da farklı projeler ortaya koyacağız. Dernek binamızın fiziki durumu pek iyi değil. Gereken düzenlemelerin bir an önce yapılarak taziyelerin ve toplantıların daha rahat bir ortamda yapılması sağlanmalıdır.

Kongremize katılım gösterdiğiniz için şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim.”dedi

Dilek ve temennilerin ardından hatıra fotğrafı ile son buldu .

Asil Yönetim Kurulu Üyeleri

Mahmut ÖZDEMİR ,İrfan ÇELİK ,Saime OĞUZHAN ,Mahmut PEKDEMİR ,Hatice ÇİÇEK KAPLAN ,Ramazan SAMAN ,Ömer TAYLAN ,Bayram MUŞTEKİN ,Hacı Osman AY ,İsmail KUTLUBAY ,Hacı Bayram SAV

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri

Reşit SEVİNÇTEKİN ,Cumali ASLAN ,Mustafa ÇİMEN ,Orhan KIZILKAYA ,Orhan TANBOĞA ,Hüseyin KILINÇ ,Mehmetv Emin KARAMAN ,Mehmet DENİZ ,Mustafa Karahan ,Ahmet Çağatay ,Yasin TAHTA

Denetleme Kurulu Asil

Sabri Sami YILMAZ ,Emin DEMİR ,Mehmet Emin ALPASLAN,

Denetleme Kurulu Yedek

Ramazan Doğan ,İsmet TEKİN ,Cemal DENİZ

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek