Bağcılar

İstanbul’da Adıyamanlılar iftar’da Buluştu

İstanbul’da Adıyamanlılar İftar’da Buluştu

 

Merkezi İstanbul Bağcılar’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı  her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayının ilk Pazar gününde binlerce Adıyamanlıyı iftarda buluşturarak, önemli bir dayanışma Programına İmza attı. yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Bazı STK’ lar Neden yoktu 

bu yıl Adıyamanlılar Vakfının İhmali mi yoksa  Derneklerin tavrı mıdır bilemiyoruz fakat Milletvekilleri yoktu   Besnili Dernekler yoktu ,Adilev vakfı  yoktu ,BEV vakfı yoktu,Adıyamanlılar derneği yoktu, AKYAD yoktu,Kahtalılar federasyonu yoktu,Gergerliler federasyonu yoktu ,neden yoktu  sürekli tekrar edilir Vakıf tüm Adıyamanlıların vakfı diye o zaman bunların tavrı niye  davet mi edilmediler yoksa davet edildiler de STK’ lar tavırmı alıyor  merak ettik.

Yazar ve Bürokrat Yusuf Tosun’un sunuculuğu yaptığı ve Adıyamanlılar Kültür Merkezinde düzenlenen iftar programına Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Mustafa Tam, Adıyaman Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uslu, Darülaceze Genel müdürü  ve Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyaman eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, Şırnak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Namık Ak, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal,Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av.Hacı Orhan,Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak  W.S.K.F Başkanı Zülfikar Yeşil ve Türkiye Temsilcisi Kasım Demir ve üyeleri ,Vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda siyasetçi, bilim adamı, işadamı, bürokrat, Basın mensupları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve yöneticileri katıldı.

Kuran Tilaveti İle başlayan Programın açılış konuşmasında vakfın bugüne kadar ki çalışmalardan bahseden Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, vakıf olarak 17 yıldır iftar programına ara vermeden sürdürdüğünü ve binlerce kişiyi her Ramazan da bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Özkartal, “Mağfireti ve bereketi bol olan böylesi hayırlı bir Ramazan ayında değerli Adıyamanlı hemşerilerimizle birlikte olmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan ve davetimize icabet eden bütün hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Metropol bir şehirde büyük bir azim ve gayret gösteren insanlarımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Onlar ne kadar mutlu olsa bizde o kadar mutlu oluyoruz” dedi

İftar öncesinde Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Adıyaman Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uslu, Darülaceze Daire Başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan birer selamlama konuşması yaparak Adıyamanlılar vakfının hizmetleriyle her zaman onur ve gurur duyduklarını belirttiler.

Burs Verenlere  plaket Verildi 

 Adıyamanlılar Vakfı son iftar programında ilk kez yeni bir gelenek daha başlatarak bugüne kadar vakfın bünyesinde Adıyamanlı olup da İstanbul ve Adıyaman’da okuyan öğrencilere burs veren iş adamı ve bürokratlar teşekkür plaketi ile ödüllendirildi. Teşekkür plaketleri ise Adıyaman’ın tarihi, geçim kaynakları ve önemli turizm yerlerinin olduğu özel tablodan yapıldı

 

bu yıl Vakfın  Adıyaman’dan  Misafirler çoktu  diğer illerden gelenler de vardı misafirlerini en güzel şekilde ağırladı  Ailece gelenler için alt katta yer ayrılmıştı her iki salon doldu  yetmedi tadilat ta olan 1. kat  misafirlere açıldı  iftar  sonrasında Vakfın çok amaçlı salonunda düzenlenen ve panel havasında geçen toplantı  geç saatlere  kadar devam etti.

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. Sesigüzel

    Temmuz 15, 2013 at 10:39 pm

    AKYAD ile Adıyamanlılar Vakfını birlikte görene aşk olsun zaten.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top