İstanbul

Numan Kurtulmuş Gençlerden Evet Sözü Aldı

Numan Kurtulmuş Gençlerden Evet Sözü Aldı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kollarınca Eyüp Kültür Merkezi’nde düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Genç STK İstişare Toplantısına katıldı.

Doğu ve Güneydoğu Genç STK temsilcilerinin katıldığı toplantıya Adıyamanlıları temsilen Adıyaman Vakfı Gençlik Platformu ve Adıyaman Gençlik Hareketi katıldı.

Katıldığı toplantıda gençlere hitap eden Numan Kurtulmuş, yeni anayasa ve cumhurbaşkanlık sistemi ile referandum sürecine değinerek, yeni sistemin ülkeye neler kazandıracağından bahsetti.16 Nisan’da çok büyük bir şekilde milletimizin – evet evet evet – diyerek güzel bir sonuç almamızı inşallah sağlayacak. Sistemin değişmesiyle terör örgütlerinin sonunun geleceğini söyleyerek, terör örgütlerinin halkı baskı altına alarak hayır kampanyası yürüttüğünü ifade etti. Ama bölge halkının bu tehditleri kaale almadığını söyleyen Kurtulmuş, Diyarbakır programında ki izlenimlerini anlattı. Mevcut anayasa ve sistemin 12 Eylül darbe sistemi olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, 12 Eylül referandumuna hayır dediğini belirterek, “Ama maalesef ülkenin birçok yerinde insanlar evet oyu kullanmak zorunda kaldı. Ve arkasından da işte yüzde doksan şu kadar oyla o anayasa kabul edilerek milletin önüne bugünkü sistemi koyan, silah zoruyla askeri darbe marifetiyle milletin önüne bu sistemi koyan referandum gerçekleşmiş oldu. Siz eski Türkiye’yi tarihte bırakacak yeni Türkiye’nin önünü açacak Türkiye’yi prangalarından kurtaracak olan bir sisteme evet evet evet diyerek Türkiye’nin yolunu açacaksınız. Önce şunu ifade etmek isterim her anayasa bir sistem getirir. 1982 anayasası da Türkiye’ye bir sistem getirdi. O anayasa bugün milletin sırtında bir kambur maalesef milletin sırtında büyük bir yüktür. Şimdi bu yükten kurtuluyoruz. 16 Nisan’da bu yükü kenara koyuyor ve yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkenin başbakan ve cumhurbaşkanı arasında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle kaoslar yaşadığını siyasi tarihimizden örnekler vererek anlatan Kurtulmuş,” Şimdi bu vesayetçi sistemi Allah’ın izniyle sırtımızdan indiriyoruz. Türkiye olarak yolumuza devam ediyoruz. Sandıktan kim çıkarsa o olacak. 2 tane sandık, bir sandıktan ülkeyi kim yönetsin sorusunun cevabı çıkacak. Ahmet bey Mehmet bey, millet kimi seçerse yeni hükümet modelinin başı olarak Cumhurbaşkanı olarak seçecek. Pazarlıklar yok, vesayet odakları devreye girmesi yok. Millet kimi hükümet başkanı görmek istiyorsa yüzde elli artı bir hükümeti kuruyor ve yoluna devam ediyor. Vesayet yok. yurt dışından gelen talimatlar yok. Vakit kaybı yok. Milletin yüzde elli artı birle seçtiği istiyorsa ertesi sabah hükümeti kuracak gelecek milletin karşısına çıkacak. Hesabını verecek 5 yıldan 5 yıla. Parlamento da hesabını verecek. Yargı yoluyla da hesabını verecek. Yeni bir sisteme geçiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Koalisyon yok. Kirli pazarlıklar yok. Dış müdahaleler yok. Vesayet odakları müdahaleleri yok. Zaman kaybı yok millet kimi seçiyorsa iktidar o oluyor. Allah’ın izniyle PKK’ya son vermek için bütün kürt kardeşlerimiz bu seçimde “evet evet evet” diyecekler.

Toplantıya katılan gençler hep bir ağızdan evet diyerek bu sisteme destek verdiklerini beyan ettiler.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek