İstanbul

Başakşehirliler Mahallesi İçin Üretiyor

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi’nin “Hayat Boyu İyilikte Yarışıyoruz Projesi” adıyla başlattığı projeye katılan öğretmenler ve kursiyerler ürettikleri ürünleri ramazan bayramı hediyesi olarak çocuklara hediye ettiler.

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi’nin başlattığı “Hayat Boyu İyilikte Yarışıyoruz Projesi” kapsamında öğretmen ve kursiyerler farklı alanlarda ürettiği ürünleri Mutlu Yuva Derneği aracılığıyla bayram öncesinde çocuklara hediye etti. Bayram öncesi hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Başlatılan projede mahallemiz için üretiyoruz sloganıyla yardımlaşma ve ilçe kalkınmasının önemini bilen Başakşehir sakinleri, Başakşehir Halk Eğitim kurslarında ürettikleri ürünleri Mutlu Yuva Derneği aracılığıyla çocuklara hediye ettiler.

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezinde Giyim Üretim / Moda Tasarım Teknolojisi ve El Sanatları Teknolojisi / Şiş ve Tığ Örücülüğü Amigurumi alanlarında E-Yaygın sisteminde kayıtlı kursiyerler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde ikamet eden çocuklar için eşofman, oyuncak ve çanta üretip, edindikleri bilgi ve becerileri toplum yararına kullanmaya teşvik ediyor.

Birlikte iyilik için ben de bir şeyler yapabilirim diyen Başakşehir halkı, kurs saatleri içinde “Hayat Boyu İyilikte Yarışıyoruz” diyerek hep beraber, bugüne kadar edindikleri bilgi ve becerilerini Mutlu Yuva Derneği için kullandılar. Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi, oluşturduğu bu iyilik köprüsü sayesinde, kursiyerlerin ürettiği ürünleri 14 Nisan 2022 tarihinde Mutlu Yuva Derneği ile buluşturdu. Bayram öncesi hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aziz Akdoğan, bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini ifade etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek