İstanbul

AYAD Basın ile Kahvaltıda Buluştu

AYAD Basın ile Kahvaltıda Buluştu

Geçtiğimiz aylarda kurulan Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneği (AYAD) istanbul’da bulunan Adıyamanlı basın mensupları ile  kahvaltıda bir araya gelerek  basın toplantısı düzenleyerek kuruluşunu ilan etti.

DSC_9925

AYAD 27 03 2016 Pazar günü  düzenlenen programa Pusula İstanbul Gazetesi Genel yayın  yönetmeni Emin Doğan , Mercan Tv İstanbul Temsilcisi  Mustafa Karakoca   ve Sultanbeyli yerel basını katıldı.

DSC_9930

Çok güzel hazırlanan   kahvaltının  ardından  Basın bildirisini okuyan Başkan Sabri Baltacı  Şunları söyledi .

DSC_9942

Değerli basın mensupları,değerli misafirlerimiz ve derneğimizin çok kıymetli  üyeleri hepinizi sevgi,saygı ve muhabbetle selamlar, toplantımıza iştirakinizden dolayı derneğimizin yönetim kurulu adına şükranlarımı sunarım, Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneğinin basın tanıtım programına hepiniz hoş geldiniz.

Kısa adı AYAD olan, Anadolu Yakası Adıyamanlılar derneğimizin resmi olarak kuruluşunu tamamlayıp hizmet noktasında faaliyetlere başladığımızı kamuoyuna ve değerli halkımıza gururla duyurmak istiyoruz.

İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden Adıyamanlılar olarak uzun bir süre yaptığımız istişare toplantıları sonucunda, Adıyamanlıların sivil toplum örgütlenmesi noktasında eksiklik hissettiklerini, bu boşluğu gidermek adına dernekleşmenin zaruret olduğu kanaatine varılarak,  dernek kurma çalışmalarına başladık.

Büyükşehirlerde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın öneminin bilincinde olan insanlar olarak, Adıyamanlı hemşerilerimizin  dernekleşme konusundaki eksikliklerini gidermek, hemşerilerimizi bir arada tutmak, tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, hemşerilerimizin iyi gününde, kötü gününde yanında olmak için bu gururlu ve onurlu yola çıktık.

Dernekçilik çok zor ve meşakkatli bir iştir.  Dernekçilik her şeyden önce gönül işidir.Bu işe gönül verenler ancak başarabilir. Biz de bu işe gönül vermiş insanlar olarak çok değerli hemşerilerimizle beraber bir nefes olmak için yola çıktık. Kısa sürede çok yol kat ettik.

Her şeyden önce  hemşerilerimizin ilgisi, samimiyeti ve gayretleri bizleri oldukça memnun etti. Bu ilgi ve alaka ne kadar doğru bir iş yaptığımıza olan inancımızı artırırken daha emin adımlarla çalışmalarımıza daha fazla bir motivasyonla devam etmemize vesile olacaktır.

Günümüz toplumlarında özellikle küçük yerleşim yerlerinden metropollere yapılan göçler, beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Bu sorunların en başında kent yaşamına uyum ve adaptasyon sorunudur. Yalnızlık hissiyatı, kendi kültürünü yaşatma iç güdüsü, insanların dertlerini, sorunlarını paylaşabilecekleri bir insan arama ihtiyacı dernekleşmenin önemini ortaya koymaktadır.

Anadolu yakasında yaşayan Adıyamanlılar olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, Adıyaman kültürünü bulunduğumuz coğrafyada yaşatmak, hemşerilerimizin kent kültürüne uyumunu kolaylaştırmak, her türlü sorun ve sıkıntılarında örgütlü bir güç olarak yanlarında durmak için derneğimizi kurduk.

Bir çok alanda daha aktif ve daha verimli çalışmak için çeşitli komisyonlar oluşturduk. Kurulan bu komisyonlar kısa sürede bir çok etkinliğe imza attılar. İleriki süreçlerde her komisyon kendi içinde çeşitli sosyal, kültürel ve eğitici etkinlikler yapmak için çalışma ve programlar yapmaktadır.

‘’ Başarmak için yola çıkanlar asla yorulmazlar’’ bu inançla bu işe gönül vermiş olan üyelerimiz bu haklı gururu yaşamak ve yarınlara güzel bir miras bırakmak için hazırdır.

Toplumsal bir yarar  üzerine kurulan ‘’AYAD’’ diğer yararlı yasal sivil toplum örgütleri ile bu çerçevede işbirliği yapmaya ve sahip olduğu gücünü yerelde Adıyamanlılar, genelde Türkiye toplumu için kullanmaya hazırdır.

Başta da dediğimiz gibi dernekçilik zor ve meşaketli bir iştir, bunun yanında uzun soluklu ve istikrar gerektiren bir iştir. Bu kervanı biz yola çıkardık, bundan sonra bu işe gönül verecek, katkı sağlayacak tüm Adıyamanlı hemşerilerimizi derneğimizin çatısı altında, bir olup, el ele, gönül gönüle vererek derneğimizi geliştirip, daha güzel yerlere getirmek için çağrıda bulunuyoruz.

Kurduğumuz bu dernek bütün Adıyamanlıların derneğidir. Anadolu yakasında Adıyamanlıları temsil eden tek dernek olması açısından tüm hemşerilerimizden derneğimize sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Niyet her şeyin başıdır, hayırlı işler güzel niyetlerle yapılırsa güzel olur. Çıktığımız bu yolda bizim de niyetimiz hayır, akıbetimizde inşallah hayır olacak.

Basın toplantımıza katılımızdan dolayı hepinize tekrardan teşekkür eder, yönetim kurulumuz adına  şükranlarımı sunuyorum.

Sabri BALTACI- AYAD KURUCU BAŞKAN

DSC_9986

   AYAD GEÇİCİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

 • Sabri BALTACI – BAŞKAN -Eğitim Yöneticisi
 • Murat ÖCAL – BAŞKAN YRD. -Mühendis
 • Çelebi ULUTAŞ – SEKRETER -Eğitim Yöneticisi
 • Mustafa TATAR – SAYMAN-Eğitimci
 • Mehmet BAŞAK- ÜYE-Tekstilci
 • Orhan BAŞAK – ÜYE-Tekstilci
 • Mustafa SAVCI- ÜYE-Emekli
 • Mehmet ASLANTÜRK – ÜYE-Memur
 • Fayik YAYLAGÜL – ÜYE-Memur
 • Mahmut ÖZGÜL – ÜYE-Esnaf
 • Mustafa KARAKUŞ-ÜYE- Emekli
 • Şevket KARTAL- ÜYE-Tekstilci

 

KURULAN KOMİSYONLARIMIZ

 

1- GENÇLİK ve SPOR KOMİSYONU

– Çelebi ULUTAŞ

– Mahmut ÖZGÜL

– Orhan BAŞAK

– Fatih KARAKUŞ

 2- EĞİTİM KOMİSYONU

– Mustafa TATAR

– Muzaffer KILIÇ

– Ramazan BİLGİN

3- HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

– Mehmet BAŞAK

– Mahmut BAKIR

– Aziz BOĞATEKİN

– Mustafa SAVCI

– Mehmet ASLANTÜRK

– Şükrü KARAKUŞ

5- SAĞLIK KOMİSYONU

– Fayik YAYLAGÜL

– Mehmet SEVGİ

– Ömer KESKİNKILIÇ

– Cemal KAYA

6- MALİ İŞLER KOMİSYONU

– Mustafa SAVCI

– Mehmet KURTBEY

– Mustafa KARAKAYA

– Ahmet DURAN

 7- KADIN KOLLARI KOMİSYONU

– Fatma Betül TATAR

– Zerin ÖCAL

– Emine BAŞAK

8- ORGANİZASYON ve SOSYAL ETKİNLİKLER KOMİSYONU

– Mustafa KARAKUŞ

– Şevket KARTAL

– Selahattin BAŞAK

– Ahmet DOLAŞ

– Mahmut BAŞAK

9- BASIN ve TANITIM KOMİSYONU

– Orhan KARAKAŞ

– Murat YÜCETÜRK

– Ömer Faruk ELMAS

AYAD :Plato AVM karşısı Tulumba SOK. No: 6 SULTANBEYLİ

İLETİŞİM İÇİN :

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek