İstanbul

Adıyamanlılar Vakfı 19 tır gıda yardımıyla Halepli kardeşlerinin yanında

Adıyamanlılar Vakfı 19 tır gıda yardımıyla Halepli kardeşlerinin yanında

Adıyamanlılar Vakfı’nın “Adıyaman’dan Halep’e Yol Açın” adıyla başlattığı yardım kampanyasında toplanan 19 tır temel gıda maddesi törenle Halep’e uğurlandı.

Adıyamanlılar Vakfı tarafından kısa süre önce “Adıyaman’dan Halep’e Yol Açın”  adıyla başlatılan  yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu üyeleri, Komisyon Başkanları ve Adıyamanlı hayırsever iş adamlarının desteğiyle kısa bir zamanda tonlarca temel gıda malzemesi toplandı. 19 Tır dolusu gıda maddesi Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’da ki merkezinde yapılan törenle  Halep’e uğurlandı.

Vakıf Genel Merkezinin önünde düzenlenen anlamlı törene; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, çok sayıda bürokrat, belediye meclis üyeleri, iş adamları, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Komisyon Başkanları, ulusal ve yerel basından çok sayıda basın mensubu iştirak etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, şunları ifade etti: “Adıyamanlılar Vakfı olarak aylardır kan, zulüm ve gözyaşlarının bitmek tükenmek bilmediği Halepli kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamak ve biraz olsun yaralarına merhem olmak için başlattığımız gıda kampanyasında 19 tırdan oluşan iyilik konvoyumuz, bugün Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi aracılığı ile Halep’e doğru yol alacak olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu konuda büyük hassasiyet gösteren; bütün vakıf gönüldaşlarıma ve hayırsever iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Adıyamanlılar Vakfı olarak, daha önceki zamanlarda olduğu gibi- dünyada nerede bir mazlum varsa onlara gerekli yardımı göndermek en önemli görevimiz olarak biliyoruz” diyerek, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Esenler Belediye Başkanı Göksu, Adıyamanlılar Vakfı’nın Halep için göstermiş olduğu duyarlılığından dolayı bütün Adıyamanlı hemşerileriyle gurur duyduğunu ifade ederek yapılan insani yardımların Halepli kardeşlerimize ulaştırılması noktasında destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin bu yardımlarla öz kardeşlerimize kucak açıyoruz, diyerek yapılan yardımların ne kadar önemli olduğunu söyledi.

Yardım tırları konuşmaların ardından yapılan dualarla Halep’e uğurlandı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek