İstanbul

İSTANBUL EMNİYETİ’NDE POLİSTEN ŞOK TACİZ !

Yolsuzluk operasyonu sonrası göreve atanan emniyet müdürü, kadın polisi taciz ettiği için görevden alındı.

 

 istanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 2 ay önce göreve başlayan ve kendi şubesinde çalışan bir kadın polisi tacizettiği ortaya çıkan Şube Müdürü S.E., görevden alındı.

Vatan’ın haberine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü A Blok’taki bir şubeye yaklaşık 2 ay önce atanan evliemniyet müdürü S.E., bekar olan bir kadınpolis memuruna önce sözle taciz etmeye başladı. Ardından sık sık iltifatlarla dolu mesajlar gönderen şube müdürü, daha sonra ise kadın polisine vücudunun güzelliğiyle ilgili mesajlar attı. Bununla da yetinmeyen müdürü S.E. gittiği her göreve de kadın polisin de yanında gelmesi talimatını verdi.

“AKŞAM ODANA GELECEĞİM”

Vatan gazetesinin haberine göre, son olarak bir sosyal sorumluluk projesinde görev alanemniyet müdürü S.E. taciz ettiği kadın polise de resmi görev yazılması talimatını verdi. İl dışından gelen başarılı çocuklara İstanbul gezdirilmesi görevinde Şile’ye giden ekip, burada bir gece konakladı. Bunun üzerine şube müdürü S.E., kadın polise, ‘akşam odana geleceğim’ şeklinde bir mesaj gönderdi. Kadın polis ise buna şiddetle karşı çıktı.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALDI

Müdürünün tacizlerine daha fazla dayanamayan polis memuru son çare olarak, kendisine gelen taciz mesajlarının dökümünü bilgisayardan çıkardı. Ardından durumu beliten bir yazı yazarak İl Emniyet Müdürü Selami Altınok’a şubelerinin gönderdiği evrakların arasına ekledi. Gelen evrakları inceleyen Altınok durumdan haberdar olunca hemen harekete geçti. Tacizci müdürü görevden alarak merkeze çekti. Konu ile ilgili de idari soruşturma açtı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top