İSSİDEF Tanıtım Toplantısında Hedeflerini Açıkladı

İSSİDEF Tanıtım Toplantısında Hedeflerini Açıkladı

Geçtiğimiz aylarda beş il derneğinin kurucu üyeliğiyle kurulan İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu (İSSİDEF), düzenlediği kahvaltılı programla misyon ve vizyonunu kamuoyuna duyurdu.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD), Sinoplular Derneği, Çankırılılar Derneği, Yozgatlılar Derneği ve Ordulular Derneği’nin öncülüğünde kurulan İSSİDEF, Sultangazi Belediyesi Sahra Düğün Sarayı’nda düzenlediği tanıtım toplantısında federasyonun kuruluş amacı ve hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

Tanıtım programına CHP Milletvekili Gökhan Zeybek, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, STK temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu (İSSİDEF) Genel Başkanı Mevlüt Kandemir, ülkenin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda, her yöreden il dernekleriyle bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı vermelerinin önemli olduğuna değindi. Birlikte çok daha güçlüyüz diyen Kandemir, “Birbirimize sahip çıkarsak her zaman başarılı oluruz diyerek, federasyonun kuruluş aşaması ve hedeflerini anlattı.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, CHP Milletvekili Gökhan Zeybek, AK Parti İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz hayırlı olsun dileklerini ileterek STK’ların demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu ve sosyal hayattaki önemine vurgu yaptılar.

Program Sultangazi İl Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin tanıtılmasıyla sona erdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir