Dünya

İsrailli İşgalciler 18 Aylık Bebeği Yakarak Katletti

İsrailli İşgalciler 18 Aylık Bebeği Yakarak Katletti

Yahudi yerleşimcilerin, Nablus’ta Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu 1 yaşındaki bebek öldü, anne ve babası yaralandı

Yahudi yerleşimcilerin, Batış Şeria’nın Nablus kentinde Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu 1 bebeğin hayatını kaybettiği, anne ve babasının da yaralandığı bildirildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde aşırı sağcı Yahudi yerleşimler, Filistinlilere ait bir evi ateşe verdi ve evin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı. Saldırganlar daha sonra olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirdi. Nablus’taki Rafidia Hastanesi’nden bir kaynak, Duma Beldesi’ndeki olay sonrasında yaşamını yitiren 1 yaşındaki bebeğin cenazesi ile yaralı olan anne ve babasının hastanenin acil servisinde tedavi altına alındığı bilgisini verdi. Kaynak, olayda 2. ve 3. derece yanıklar görülen Filistinli eşlerin tedavilerinin sürdüğü ve hayati tehlikelerinin olmadığını aktardı. Bu arada, olayı “vahşet” olarak niteleyen belde sakinleri, intikam sloganları atmaya başladı.

katilyahudiler2

 

HAMAS: GEREKEN CEVAP VERİLECEK

18 aylık bebeğin yanarak öldüğü saldırının ardından Hamas Hareketi’nden yapılan açıklamada, bu vahşi saldırıya gerekli karşılığın gecikmeden verileceği belirtildi.

katil yahudiler1

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top