Eğitim

İsmet paşa ilkögretim okul müdürüne vahşice saldırı

İsmet paşa ilkögretim okul müdürüne vahşice saldırı

 

TÜM AÇIKLAMALARI VİDEODAN İZLEYEBELİRSİNİZ

İsmet paşa ilkögretim okulu   geçtiğimiz hafta iki gencin arasında yaşanan aşk yüzünden İsmet paşa ilkögretim okul müdürü Murat Özdemir’e ve yöneticilerine14 yerinden bıçaklanan öğrencinin dün hayatını kaybetmesi ile  bunun üzerine  “pit hasan” lakaplı kişi ve yakınları. darp ve şiddet uygulayarak hastanelik ettikleri söylenildi.

İsmet paşa ilkögretim okul müdürü Murat Özdemir’e uygulanan şiddet karşısında Sultantangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi İlçe Milli eğitim müdürü Yaşar Demir geçmiş olsun ziyaretinde bulundular ve toplu olarak toplantı salonuna geçip velilerin sorunlarını dileyip cevapladılar .Mahalle sakinleri ve velilerin “pit hasan” lakaplı kişinin madde bağımlısı olduğunu belirterek çete halinde mahalle ye zarar verdiklerini öne sürdüler en kısa sürede emniyet güçlerinin gereğini yapmalarını istediler ve ardından  kaymakam  okula gün boyu polis  güvenliği isteyeceklerini  sözünü verdiler .

Daha sonra Basın Açıklaması yapılması için öğretmenler sendika temsilcileri hazır bulundu . basın açıklamasına  Kamusen ,Türk eğitimsen ,EğitimBirsen, Sultangazi Eğitim ve Ahlak platformu  (SEVAP)ytemsilcileri hazır bulundu .

Konu ile ilgili açıklama yapan  Türk Eğitim-Sen  İstanbul  8 Nolu Şube Başkanı  Remzi ÖZMEN şunları söyledi “Gün geçmiyor ki ahlak ve edepten yoksun tek sermayeleri ellerindeki sopaları olan eşkıyalar bir eğitim kurumunu hedef almasınlar. Batman da okula yapılan satırlı saldırının ardında Dün de Sultangazi İlçemiz İsmetpaşa İlköğretim okulunda benzer bir olay yaşanmıştır.

Ellerinde sopa ve bıçaklarla okulun içerisine kadar gelen eşkıya için polisler aranmış, bir kaç dakika içerisinde okula gelip bu canileri oradan uzaklaştırmayla yetinmişlerdir. Okul yönetimi öğlen tatili olması hesabıyla bu caniler etrafta olabilirler düşüncelerini polise aktardıkları halde gereken ihtimam gösterilmemiş on dakika sonra okula giren eşkıyalar yüzlerce çocuğun gözü önünde etrafa küfürler savurup okul bahçesine girmişlerdir.

 Bu sırada kendilerini teskin etmeye çalışan okul Müdürü Murat Özdemir’i acımasızca darp etmişlerdir. Dışarıdaki kavgalarını okul idaresine saldırmak için kullanan bu katilleri koruyan kollayan ve gerekli cezayı  vermeyen her kim olursa olsun bilsin ki Türk Eğitim Sen olarak takipçisi olacağız.”dedi

 

2 Comments

2 Comments

  1. sevgi durak

    Aralık 19, 2013 at 4:41 pm

    biz bunu 9/10 sene önce yine yaşadık ve hala yaşıyoruz ne zamana kadar bu olaylar yüzünden 10 sene evelki öğretmenlerimiz tayinlerin istediler ben korkuyorumki şimdiki müdürümüzde isterse vay halimize yine madur çocuklar kızımın gözü önünde gelişen olaylar 6 sınıfa giden kızım anne gel beni al diyor ne zamana kadar 1 sene polis durur sonra yine herşey aynı inşallah verilen zözler tutulur kimse tayinini istemez teşşekkürler

  2. ÇİLEM ATABEY

    Aralık 24, 2013 at 12:00 am

    murat beye çok gecmiş olsun bu olayın arkasını bırakmayın devlet okulun kapısına süreklı ekıp tutmalı benım 2 çocugum var bu okulda endeşelıyım ama bi velı olarak ögretmenlere desdek için herşey yaparız ögretmene kalkan eller kırılsın suçlular bulunsun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top