Sultangazi

İSAD’dan İhtiyaç Sahiplerine 13 Bin 500 Çift Ayakkabı…

İSAD’dan İhtiyaç Sahiplerine 13 Bin 500 Çift Ayakkabı…

Kısa adı İSAD olan İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği Yönetim Kurulu, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yaklaşık 13.500 çift ayakkabı yardımında bulundu.

İSAD Yönetiminde bulunan ilçemizin sanayicilerinden 30 ismin kendi ürettiği ayakkabı ve botlar, Türk Kızılayı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Elden Ele Derneği, Hükümlüler Derneği ve Sultangazi Kaymakamlığı aracılığıyla Sultangazi’de bulunan okullara dağıtacak.

İSAD Yönetimine üye sanayicilerden toplanan spor ayakkabı ve botlardan oluşan yaklaşık 7.000 çift ayakkabı, Türk Kızılayı aracılığıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılacak.

Yardım için toplanan ayakkabılardan yaklaşık 1.000 çifti, İnsani Yardım Vakfı (İHH)  aracılığıyla Hatay’da bulunan, Suriye iç savaşında ailelerini kaybeden yetimlere ulaştırılacak.

Sultangazi Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak gıda ve giyecek yardımı yaptığı Elden Ele Derneği ise Sultangazi’de bulunan yaklaşık 2.000 ihtiyaç sahibine dağıtım yapacak.

Kader Mahkumları ve Aileleri Day. Derneğine 250 çift ayakkabı yardımında bulunan İSAD, Bingöl Karlıova ilçesine 800 çift ayakkabı yardımında bulunurken, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar’ın katılacağı yardım organizasyonunda Sultangazi’de eğitim gören öğrencilerden ihtiyaç sahibi olanlara ise yaklaşık 2.000 çift ayakkabı ve bot yardımında bulunuyor…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top