Bağcılar

İnliceliler Derneği Açıldı

Adıyaman İli Sincik İlçesi İnliceliler (Geller) Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bağcılar-Güneşli’de Açıldı.

Adıyaman İli Sincik İlçesi İnliceliler (Geller) Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bağcılar-Güneşli’de Açıldı.

Açılışa Ak Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Cumhuriyet Halk Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı Muhammet Çakmak, Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayları, İnlice Dernek Başkanı Abuzer Yıldırım ve İnlice’liler katıldı.

page3

Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan yaptığı konuşmada “ Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Bey bize her zaman destek oldu hiçbir zaman geri çevirmedi bizi. Bildiğim kadarıyla bütün derneklerimizin açılışında bulundu kendisine, Belediye Başkan Yardımcılarımıza ve Meclis Üyelerimize burdan şükranlarımı sunuyorum. Bu derneğimizin açılmasında öncülük yapan Ramazan kardeşime, ekibine ve sizlere burada teşekkür ediyorum. Burda her siyasi görüşten insan var biz bunu zenginlik olarak görüyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı Muhammed Çakmak yaptığı konuşmada “Öncelikle bir hemşeriniz olarak Adıyaman’ı haritadan değil yanı başından Elazığ’dan gören hisseden kardeşiniz olarak aranızdayım. Biz aynı ortak kültürün aynı mitlerle aynı özdeyiş  ve masallarla büyüdük biz aynı kültürün ögeleriyiz. ben Elazığ imam hatip lisesinden sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdim. Bütün hayatım boyunca kendimi kültürüme ait hissettim. Ben bugün karşınızda CHP Bağcılar Belediye Başkanı olarak değil bir hemşeriniz bir abiniz kardeşiniz olarak aranızdayım. Artık Bağcılar’da değişim zamanı geldi size bir talebim var bana sizin akrabanız olan kişiye destek vermenizi istiyorum Adıyamanlı Kardeşlerim. Burda Bölgemizin Bir büyüğü Dengir Abime Ak Parti İlçe Başkanı hemşerime ve meclis üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk yaptığı konuşmada “Derneğimizin açılışının hayırlı olmasını dilyorum. Bağcılar 750 bin nüfusluk büyük bir ilçe Türkiye mozaiğini yansıtıyor. Bizler siyasi partiler olarak halkımızla birlikte oluyoruz. Halk 30 mart günü buna karar verecektir ben pek fazla siyasi konuşmak istemiyorum zaten hem Büyükşehir’de hem Bağcılar’da yapılan faaliyetler ortadan bunları görmektesiniz. Bağcılar mozaiğine uygun olarak bizde meclis üyesi listemizde 3 Adıyamanlı Kardeşimize yer verdik bunlar Cuma Durak, Abdülhamit Dursun ve Mehmet Yalçın. İnşallah bu seçim süreci demokratik ve saygı sevgi içerisinde geçer” dedi.

page

 

21. 22. Ve 23. Dönem Milletvekili Ak Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat yaptığı konuşmada “Değerli Geller’liler kusura bakmayın İnlice’ye hiç alışamadım.  Çünkü asırlardır bildiğim kadarıyla 700 yıldır oranın adı Geller’dir orada yaşayan insanlara da Geller aşireti denir. Biliyorsunuz 600-700 yıldır sizinle beraber o topraklarda kök salmışız ama devlet maalesef bu topraklardan insanların sökerek başka yelere göndermiştir bunlardan biride benim ailem. 1925 yılında rahmetli dedem Hacı Bedir Ağa milletvekili olmasına rağmen iskan olacağını haber almış ve Atatürk’e göç etmek istediğini söyler ve Mersin’e göç eder. Yani ben topraklarından uzak büyümüş biriyim  ilk zamanlarda Kahta’yı Sincik’i pek tanıma olanağım olmadı daha sonrasında oldu. Aslında pek fazla yere gitmiyorum ama buraya özellikle geldim çünkü Geller’lilerin burada birleşip İstanbul’da bir dernek açması beni mutlu etti. Ben hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İnlice Derneği Başkanı Abuzer Yıldırım  yaptığı konuşmada “Kısaca İnlice’yi anlatacak olursam İnlice yüzölçümü olarak İstanbul’da ki 2-3 ilçenin toplamı kadar. 1995 yılına kadar köy iken 1995 de Belediye olduk. 17 köy 7 muhtarlıktan oluşmaktayız. Ciddi anlamda geniş bir alana yayılmış belediye ile yönetilmekte. Memletimizin en iyi temsil etmek ve hizmet etmek için çalışacağız. Bizim en büyük özelliğimiz şu zamana kadar devlete karşı hiçbir zaman isyan etmemiş her zaman devletimizin yanında olduk. Artık STK’lar insanları kaynaştırmalı. Ben dernek başksanı olmaktan gurur duyuyorum ve buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda katılımcılara çiğköfte ikramında bulunuldu.

)

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top