Esenler

İlk Karneler Belediye’den

Esenler Belediyesi, okul öncesi 4-6 yaş arası çocuklara “Masal Okuma Saatleri” düzenledi. Toplam 20 çocuk, 1 yıl boyunca; masal, şiir ve dualar okudu. Minikler böylelikle ilk karne sevincini de yaşamış oldular

Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi ve Yavuz Selim Bilgi Parkı Halk Kütüphanesi tarafından, kitap okuma sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen “Masal Okuma Saatleri” sona erdi. Okul öncesi 4-6 yaş arası toplam 20 çocuk, ilk karne sevinçlerini yaşadılar.  Esenler’de  yaşayan 4-6 yaş arası çocuklar, büyüklerinden dinledikleri masallarla kitapla tanışma fırsatı yakalayarak, kitap okumaya yöneldiler. 1 yıl boyunca; masal, şiir ve dualar okuyan çocuklar, velilerin de katıldığı bir törenle karnelerini aldılar.

VELİLER MEMNUN

Çocuklar, karnelerini Dijital Kütüphane Sorumlusu Yasemin Polat’ın katıldığı bir törenle aldılar. Oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları gözlenen çocuklar, bol bol fotoğraf çektirdiler. “Masal Okuma Saatleri” projesinden çok memnun kaldıklarını belirten veliler, “Çocuklarımızın hayal dünyalarının gelişmesi ve okuma alışkanlığı kazanmaları açısından bu proje çok faydalı oldu. Komşularımıza da çocuklarını bu projeye göndermelerini tavsiye edeceğiz” diye konuştular.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top