Arnavutköy

İHKİB 35.Yılında 1000 ihracatçıya Vefa Gecesi düzenledi

İHKİB 35.Yılında 1000 ihracatçıya  Vefa Gecesi düzenledi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ev sahipliğinde İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) kuruluşunun 35’inci yıldönümü münasebeti sebebiyle Swiss Otel’de “Vefa Gecesi” düzenledi.

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi’nin ev sahipliğinde, “Geleceğe Birikiyoruz” sloganı ile düzenlenen “Vefa Gecesi”nde sektöre hizmet eden yaklaşık bin ihracatçı bir araya geldi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kurulduğu günden bu yana İHKİB’de Başkanlık yapan 7 isme ve son 13 yılda toplam 500 milyon doların üzerinde ihracat yapan 21 kuruluşa ödüllerini verdi.

Sektöre hizmet eden binin üzerinde ihracatçının bir araya geldiği geceye, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Mehmet Büyükekşi, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve hazır giyim ve perakende sektörünün önde gelen isimleri katıldı.

Bakan Çağlayan, “Böyle bir gece aracılığı ile gerek istihdamı, gerek ihracatı ile baş tacı olan hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün tüm girişimci üyelerini kalbi duygularımla alkışlıyorum” dedi. Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün ihracat, istihdam ve üretim ile Türkiye’yi 2023’e taşıyan en önemli lokomotiflerinden biri olacağını vurgulayan Bakan Çağlayan, Türkiye’nin, alanında dünyanın en güçlü rakipleri ile rekabet edebilecek düzeye hızla tırmandığını söyledi.

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ise, hazır giyim ailesi olarak Cumhuriyet’in 100. yılında 60 milyar dolarlık ihracat hedeflerini aşmakla kalmayacaklarını dile getirerek, “Tüm dünyada bu ülkenin yüz akı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Geceye katılan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de, İHKİB’in 35 yıldır Türkiye’nin ihracatına hizmet verdiğini belirterek, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün, gerek üretim gerek istihdam gerek ihracat açısından Türkiye’nin en önemli sektörlerinin başında geldiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Bakan Çağlayan, Hikmet Tanrıverdi ile İHKİB’in önceki başkanları Sırrı Gültekin, Nuri Akın, Sezer Mavituncalılar, Okan Oğuz, Nuri Artok, Süleyman Orakçıoğlu’na plaket verdi. Zafer Çağlayan, plaket takdiminin ardından katılımcılara piyano ile “Elbet bir gün buluşacağız” şarkısını çaldı.

 Salonda tanıdık yüzler vardı

 İHKİB  gecesinde tanıdık yüzlere rastladık  CHP Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı ve aynı zamanda işadamı olan Av. Ali Acar TİM genel sekreteri Mustafa Mente  ,Adıyamanlılar dernek Başkanı Mehmet Deniz, Doğu Güneydoğu Dernekler platformu  başkanı Abdulhakim Daş,CHP Eminönü  eski Belediye Başkan Adayı Zeynel Yılmaz, Şişli Kentim Gazetesi İmtiyaz sahibi Saime Oğuzhan, işadamı  İsmet Tekin

SABRA textil  ve DEMKA textil  listede  çok iyi noktada

 Salonda gurur tablomuz diyerek yer verilen isimler arasında  Adıyamanlı işadamı Sabri  Sami Yılmaz SABRA ve BERGE tekstil olarak, yine Emin Demir ve Süleyman Demir’in birlikte kurduğu DEMKA textil’in bulunması  ve üst sıralarda görünce bizde hemşerilerimizle gurur duyduk .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top