Eyüp

İGTOD’da Hak Sahipleri Kurayla Dükkanlarına Kavuştu

İGTOD’da Hak Sahipleri Kurayla Dükkanlarına Kavuştu

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD), Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlediği noter huzurunda yapılan kura çekimi ile Başakşehir Gıda Toptancıları Hali Sitesindeki dükkanlar sahiplerini buldu.

İGTOD’un Rami’de bulunan yerleşkesinin kaldırılması kararının ardından, Başakşehir’de TOKİ Emlak GYO işbirliği ile yeni Gıda Toptancıları Hali Sitesi yapma kararı alınmıştı. Uzun süredir yapılan çalışmalar sonucunda son halini alan projede dükkan alma hakkı bulunan esnaflar için noter huzurunda kura çekildi.

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, STK temsilcileri İGTOD üyeleri katıldı.

Toplantıda birer konuşma yapan protokol üyeleri uzun yıllardır İstanbul’a hizmet veren İGDOT’un bölge ve ülke ekonomisine katkılarından bahsederek, yeni yerlerinde daha verimli olacaklarına inandıklarını belirttiler.

İGDOT Başkanı Mustafa Karlı’da yaptığı selamlama konuşmasında, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarlarının Eminönü’nde başlayarak bu güne kadar geliş hikayesini anlatarak, bu esnafların çok uzun yıllardır İstanbullulara hizmet verdiğini ve tercih edilen bir topluluk olduğunu ifade etti. Başakşehir’de ki yeni yerleşkeleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Karlı, tüm İstanbul’u ilgilendiren bir konu olduğunu ve ufak esnafların uğrak noktası olan toptancı halini hakkında bilgilendirmede bulundu. Uzun süren projelendirme sürecinden de bahseden Karlı, yaşanan süreci anlatarak aştıkları sorunlardan bahsetti.

Konuşmaların ardından hak sahipleri noter huzurunda yapılan kura çekimi ile dükkanlarına kavuştular.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top