İGTOD Emektarlarını unutmadı.

İGTOD Emektarlarını unutmadı.

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD) gıda ticaretinde 40 yılını doldurmuş emektar üyeleri için bir tören düzenleyerek plaketle ödüllendirdi.

 

İstanbul’un en büyük gıda toptancı teşkilatı olan İGDOT gıda ticaretinde 40 yılını doldurmuş meslektaşlarını düzenlediği bir törenle plaketle ödüllendirdi.

İGTOD PLAKET 1

Eyüp Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene   AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı  Mahmut Göksu, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İGDOT Üyeleri , basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan İGTOD Başkanı Mustafa Karlı, katılımcıları selamlayarak meslekte 40 yıl ve üstü hizmet veren meslektaşlarımızı onurlandırmak, ticaretiyle gerek ekonomiye katkı sağlayan, gerekse nesline örnek olan, bugünkü temelimizi oluşturan, bizlere ahilik kültürünü yaşatan büyüklerimize, vefa borcumuzdur dedi. 1985 Yılında Eminönü ve  Unkapanı’nda bulunan gıda toptancılarının Rami’ye kısa bir süreliğine geçici olarak taşındığını ama 30 yıla yakın bir zamandır aayı yerde kaldıklarını söyleyen Karlı, İGTOD olarak sosyal olaylara duyarlı olduklarını söyleyerek yaptıkları faaliyetlerden söz etti. TOKİ’nin müteahhitliğinde yapılan gıda toptancıları sitesi ile ilgili bilgilendirmede de bulunan Karlı, ‘Birlik içerisinde haraket ettiğimiz sürece güzel işlere imza atacağız’ şeklinde konuşarak,  bu mutlu günümüzde bizleri katılımlarıyla onurlandıran protokol ve meslaktaşlarımıza yönetimim adına şükranlarımı sunuyorum dedi.

İGTOD KIRK YILINI DOLDURAN ESNAFLARA PLAKET igtod (12)

Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen yaptığı konuşmada sivil toplum örgütlerinin önemine değinerek, İGTOD gibi başarılı STK’ların ekonomiye ve sosyal hayata sunduğu katkılardan söz etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İGTOD’un özellikle Mustafa Karlı Başkanlığında etkin bir kuruluş haline geldiğini ve İstanbul halkı için ne kadar önemli bir konumda olduğundan bahsetti. Rami Kışlasında bulunan gıda toptancıların ın yeni yerlerine taşınmasının ardından buranın bir kültür merkezi haline geleceğini söyleyen Aydın restorasyon çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

İGTOD KIRK YILINI DOLDURAN ESNAFLARA PLAKET igtod (17)

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı  Mahmut Göksu, bu güzel organizasyonda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Göksu, ahilik kültürünü yaşatan İGTOD üyelerinin ticareti dostluğa çeviren güzel insanlar olduğunu söyleyerek meslekte 40 yılını doldurmuş esnafların onurlandırılmasının anlamlı olduğunu belirtti.

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, kendisininde bir esnaf çocuğu olduğunu ve bu anlamlı törende bulunmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

İGTOD 2

 

Program konuşmaların ardından meslekte 40 yılını dolduran esnaflara plaket takdimi ile sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir